Trwa ładowanie...

Janusz Cieszyński odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

"Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia" - ogłosił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podziękował między innymi premierowi i ministrowi zdrowia.

Share
Łukasz Cieszyński ogłosił, że to ostatni jego dzień w Ministerstwie Zdrowia. Łukasz Cieszyński ogłosił, że to ostatni jego dzień w Ministerstwie Zdrowia. Źródło: GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews / Forum, fot: RM, GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FotoNews / Forum
d1rvvgj

"Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana.

Kiedy przychodziłem na Miodową miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono" - napisał na swoim profilu na Facebooku wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Przedstawił kilka rzeczy, z których jest zadowolony. Publikujemy część oświadczenia wiceministra.

Oświadczenie Janusza Cieszyńskiego

"Udało się, chociaż chyba nikt w to nie wierzył, uruchomić pierwsze usługi na platformie P1. Liczbę wystawionych e-recept liczy się już w setkach milionów, przyrost dzienny e-skierowań to już kilkadziesiąt tysięcy, rusza pilotaż EDM i zdarzeń medycznych. Badanie, które przeprowadziliśmy na dużej próbie pacjentów, wskazuje, że NPS z porad udzielanych przez telefon w dobie COVID-19 jest na poziomie, który osiągały prywatne przychodnie 3 lata temu. Wg. CBOS ocena systemu ochrony zdrowia rekordowo wysoka, a na fokusach badani wskazują, że rozwój e-zdrowia to coś, co realnie zmieniło sytuację pacjenta. Od pierwszego dnia pracowałem nad tym z Agnieszką Kister, której wiedza i profesjonalizm jasno oświetlały mi drogę od początku aż do końca.

d1rvvgj

Dzięki świetnej współpracy z Adamem Niedzielskim ruszyły strukturalne zmiany w NFZ. Fundusz ma najwyższe w historii badań odczyty wskaźnika zaufania i stopniowo, krok po kroku, następuje jego transformacja od środka i względem otoczenia. Wprowadziliśmy bezlimitowe finansowanie w kolejnych zakresach i kontynuowaliśmy rozpoczęty w 2016 roku proces skracania najważniejszych systemowo kolejek. Udało się też wprowadzić istotne zmiany organizacyjne – przede wszystkim pionizację struktury. Ta zmiana da swoje owoce za rok-dwa, ale silny płatnik jest warunkiem prowadzenia ambitnej polityki zdrowotnej.

Uczestniczyłem w kluczowych negocjacjach MZ z partnerami – Izbą Pielęgniarek i Położnych, reprezentującym środowisko lekarskie Porozumieniem Rezydentów, Porozumieniem Zielonogórskim, Związkiem Szpitali Powiatowych. Wiem, że ich wyniki nie są jednoznacznie oceniane, ale były zawsze prowadzone uczciwie i w atmosferze wzajemnego szacunku. Dziękuję z tego miejsca wszystkim, z którymi miałem przyjemność usiąść do stołu" - napisał.

Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"

Janusz Cieszyński: To z pewnością jeden z najważniejszych resortów

Cieszyński stwierdził, że Ministerstwo Zdrowia zmieniło się na jego oczach. "Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy. To z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze. To przede wszystkim sukces Ani Goławskiej, która odpowiada za cały back-office w MZ (i wiele, wiele więcej). Zmieniły się też departamenty, które miałem przyjemność nadzorować. Wierzę, że zostawiam swoim następcom kompetentne i zgrane zespoły" - czytamy we wpisie.

d1rvvgj

Podziękowania dla Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego

Podziękował ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu i premierowi. "Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Nie byłbym też w stanie jej wykorzystać, gdyby nie ich wsparcie" - napisał.

W swoim wpisie podziękował także innym osobom. Podkreślił także, że "współpracy nie zabrakło w relacjach z innymi resortami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Szczególnie widać to było w ostatnich miesiącach, kiedy wszyscy byli z nami i pomagali nam zmierzyć się z epidemią".

"Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii. Nieocenione wsparcie w tym trudnym okresie, zarówno jako profesjonalista jak i kolega, dał mi w tym czasie Wojtek Andrusiewicz. Zawsze będę o tym pamiętał" - zakończył swoje oświadczenie Cieszyński.

To był dla mnie niesamowity czas za który dziękuję wszystkim, z którymi go spędziłem.

Janusz Cieszyński
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1rvvgj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rvvgj
d1rvvgj
Więcej tematów