Trwa ładowanie...
d1iy832
d1iy832

"Szukamy formuły prawnej ws. rehabilitacji ofiar Katynia"

W sprawie rehabilitacji polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku decyzje polityczne już zapadły; trwa poszukiwanie odpowiedniej formuły prawnej, by to zrobić - oświadczył ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew.
Share
d1iy832

Aleksiejew oświadczył, że sprawa Katynia jest bardzo ważna dla wzajemnych stosunków polsko-rosyjskich. Jak mówił, kwestia ta "znajduje się pod kontrolą najwyższego kierownictwa politycznego Rosji".

Podkreślił, że jeżeli chodzi o rehabilitację polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD rozstrzygane są obecnie kwestie prawne, ponieważ - podkreślił - wszystkie polityczne decyzje, które mogły zapaść, już zapadły. Jak zaznaczył, proces ten trwa długo, ponieważ jest konieczne, by "wszystkie decyzje i akty prawne były rozstrzygnięte jak należy".

Ambasador wyraził nadzieję, że sprawa rehabilitacji polskich oficerów zostanie rozstrzygnięta w niedalekiej przyszłości. Jak podkreślił, poszukiwana jest formuła, która zadowoli zarówno stronę polską jak i rosyjską oraz nie będzie sprzeczna z rosyjskim prawem.

d1iy832

Podziel się opinią

Share
d1iy832
d1iy832
Więcej tematów