Trwa ładowanie...
d3llwzx

"Szukamy formuły prawnej ws. rehabilitacji ofiar Katynia"

W sprawie rehabilitacji polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku decyzje polityczne już zapadły; trwa poszukiwanie odpowiedniej formuły prawnej, by to zrobić - oświadczył ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew.

Share
d3llwzx

Aleksiejew oświadczył, że sprawa Katynia jest bardzo ważna dla wzajemnych stosunków polsko-rosyjskich. Jak mówił, kwestia ta "znajduje się pod kontrolą najwyższego kierownictwa politycznego Rosji".

Podkreślił, że jeżeli chodzi o rehabilitację polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD rozstrzygane są obecnie kwestie prawne, ponieważ - podkreślił - wszystkie polityczne decyzje, które mogły zapaść, już zapadły. Jak zaznaczył, proces ten trwa długo, ponieważ jest konieczne, by "wszystkie decyzje i akty prawne były rozstrzygnięte jak należy".

Ambasador wyraził nadzieję, że sprawa rehabilitacji polskich oficerów zostanie rozstrzygnięta w niedalekiej przyszłości. Jak podkreślił, poszukiwana jest formuła, która zadowoli zarówno stronę polską jak i rosyjską oraz nie będzie sprzeczna z rosyjskim prawem.

d3llwzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3llwzx
Więcej tematów