Trwa ładowanie...

Szukała jej cała Polska. To ona pomogła staruszce w Legnicy

Pod koniec stycznia kamery Straży Miejskiej w Legnicy zarejestrowały słodko-gorzki obraz naszego społeczeństwa. Widać na nim staruszkę, która stoi nieruchomo, bo nie potrafi przejść po oblodzonym chodniku. Obok niej przechodzą ludzie, ale nikt nie zwraca na nią uwagi. W końcu zatrzymuje się kobieta w czerwonej kurtce, która oferuje pomoc. Gdy to nagranie wypłynęło do Internetu prezydent miasta rozpoczął poszukiwania nieznajomej bohaterki. Nareszcie udało się ją znaleźć.

Share
Szukała jej cała Polska. To ona pomogła staruszce w LegnicyŹródło: facebook.com
d4fssa8

Kobieta, która jak jedyna zatrzymała się to pani Aneta Wańkowicz, nauczycielka języka polskiego ze szkoły podstawowej. Tamtego dnia śpieszyła się aby odebrać córki ze szkoły, ale gdy zobaczyła przestraszoną staruszkę bez zastanowienia podeszła i zaoferowała swoją pomoc. Jej zdaniem to co zrobiła nie było niczym nadzwyczajnym i dziwi ją, to że stała się bohaterką w Legnicy.

Wczoraj spotkał się z nią prezydent miasta, który osobiście złożył podziękowania i gratulacje oraz wręczył jej mały upominek. My również jesteśmy wdzięczni pani Anecie, która swoją postawą pokazała jak mały gest może wiele znaczyć.

d4fssa8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fssa8
Więcej tematów