Trwa ładowanie...

Uciekł na Białoruś. Policja opublikowała nowy komunikat

Mazowiecka policja wydała list gończy za Tomaszem Szmydtem - sędzią, który na początku maja zbiegł na Białoruś. Został oskarżony o współpracę z obcym wywiadem, za co grozi nawet dożywocie.

SędziaSędziaŹródło: East News
d3otahz
d3otahz

"Tomasz Szmydt poszukiwany jest przez policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie" - poinformowała policja.

Uciekł na Białoruś. List gończy za Tomaszem Szmydtem

W komunikacie podano dane oraz zdjęcie Tomasza Szmydta. Urodził się 27 kwietnia 1970 r. Ostatnim miejscem jego zameldowania na pobyt stały był Grójec, a ostatnim miejscem zamieszkania był lokal przy ul. Stawki 4a/8 w Warszawie.

Zbiegły sędzia jest podejrzany o przestępstwo z art. 130 § 1 i 5 k.k. To przepis dot. współpracy z obcym wywiadem i działaniu na szkodę państwa, za co grozi kara od 8 lat więzienia do dożywocia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ABW i AW bogatsze o 100 mln. Gość programu "Newsroom" apeluje do premiera

Tomasz Szmydt, sędzia znany m.in. z afery hejterskiej, na początku ubiegłego tygodnia poinformował o wyjeździe na Białoruś. Zadeklarował poparcie dla reżimu Aleksandra Łukaszenki. Od tamtej pory publikuje w sieci propagandowe materiały wideo.

d3otahz

W środę Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie V Wydział Karny podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla Tomasza Szmydta na 3 miesiące. Powodem jest ukrywanie się, obawa matactwa procesowego oraz zarzut zbrodni szpiegostwa.

"Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu tel: 47 701 46 50, bądź dyżurnym Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu tel: 47 701 46 44, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112" - podaje policja.

d3otahz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3otahz
Więcej tematów