Trwa ładowanie...

Szturm na więzienie talibów w Afganistanie. Uratowano ponad 30 osób

Do szturmu doszło w niedzielę rano w prowincji Helmand na południu Afganistanu. Jak informują władze prowincji, wśród uratowanych jest czworo dzieci mające mniej niż 12 lat. Talibowie większość z przetrzymywanych osób oskarżali o pomoc rządowi w Kabulu.
Share
Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji
Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d6cvr3o

Jak informuje agencja Reuters, afgańskie i zagraniczne siły specjalne uwolniły ponad 30 osób przetrzymywanych w więzieniu. Talibowie więzili 20 osób, ponieważ miały one pomagać rządowi lub być krewnymi afgańskich żołnierzy i policjantów.

Rzecznik afgańskiej armii Abdul Qadir Bahadurzai przekazał, że powody uwięzienia sześciu innych osób nadal są badane. Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji odbijania więźniów.

Rzecznik talibów Qari Yousuf Ahmadi poinformował, że przetrzymywane osoby były oczekującymi na proces przestępcami oskarżonymi o rabunki oraz porwania.

d6cvr3o

*Zobacz też: w Afganistanie wyprodukują luksusową przyprawę zamiast narkotyków *

Cytowany przez Reutersa rzecznik talibów stwierdził, że więzienie nie było wystarczająco chronione, żeby znajdowały się w nim osoby ważne dla afgańskiego rządu i sił międzynarodowych.

d6cvr3o

Podziel się opinią

Share
d6cvr3o
d6cvr3o
Więcej tematów