Trwa ładowanie...
afganistan

Szturm na więzienie talibów w Afganistanie. Uratowano ponad 30 osób

Do szturmu doszło w niedzielę rano w prowincji Helmand na południu Afganistanu. Jak informują władze prowincji, wśród uratowanych jest czworo dzieci mające mniej niż 12 lat. Talibowie większość z przetrzymywanych osób oskarżali o pomoc rządowi w Kabulu.

Share
Szturm na więzienie talibów w Afganistanie. Uratowano ponad 30 osób
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d35nq8s

Jak informuje agencja Reuters, afgańskie i zagraniczne siły specjalne uwolniły ponad 30 osób przetrzymywanych w więzieniu. Talibowie więzili 20 osób, ponieważ miały one pomagać rządowi lub być krewnymi afgańskich żołnierzy i policjantów.

Rzecznik afgańskiej armii Abdul Qadir Bahadurzai przekazał, że powody uwięzienia sześciu innych osób nadal są badane. Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji odbijania więźniów.

Rzecznik talibów Qari Yousuf Ahmadi poinformował, że przetrzymywane osoby były oczekującymi na proces przestępcami oskarżonymi o rabunki oraz porwania.

Zobacz też: w Afganistanie wyprodukują luksusową przyprawę zamiast narkotyków

Cytowany przez Reutersa rzecznik talibów stwierdził, że więzienie nie było wystarczająco chronione, żeby znajdowały się w nim osoby ważne dla afgańskiego rządu i sił międzynarodowych.

d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów