Trwa ładowanie...
dwx68wd

Szturm na więzienie talibów w Afganistanie. Uratowano ponad 30 osób

Do szturmu doszło w niedzielę rano w prowincji Helmand na południu Afganistanu. Jak informują władze prowincji, wśród uratowanych jest czworo dzieci mające mniej niż 12 lat. Talibowie większość z przetrzymywanych osób oskarżali o pomoc rządowi w Kabulu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji
Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji (Wikimedia Commons CC BY)
dwx68wd

Jak informuje agencja Reuters, afgańskie i zagraniczne siły specjalne uwolniły ponad 30 osób przetrzymywanych w więzieniu. Talibowie więzili 20 osób, ponieważ miały one pomagać rządowi lub być krewnymi afgańskich żołnierzy i policjantów.

Rzecznik afgańskiej armii Abdul Qadir Bahadurzai przekazał, że powody uwięzienia sześciu innych osób nadal są badane. Nie podano więcej szczegółów dotyczących akcji odbijania więźniów.

Rzecznik talibów Qari Yousuf Ahmadi poinformował, że przetrzymywane osoby były oczekującymi na proces przestępcami oskarżonymi o rabunki oraz porwania.

dwx68wd

*Zobacz też: w Afganistanie wyprodukują luksusową przyprawę zamiast narkotyków *

Cytowany przez Reutersa rzecznik talibów stwierdził, że więzienie nie było wystarczająco chronione, żeby znajdowały się w nim osoby ważne dla afgańskiego rządu i sił międzynarodowych.

dwx68wd

Podziel się opinią

Share

dwx68wd

dwx68wd
Więcej tematów