Trwa ładowanie...

Szpital pod bombami. Telewizyjne kamery uchwyciły moment bombardowania kliniki w Aleppo

• Al Jazeera udostępniła nagranie, na którym widać ostatnie chwile jednego ze szpitali w Aleppo (Syria) • Kamery telewizyjne uchwyciły moment piątkowego bombardowania • Ok. 250 000 osób wciąż przebywa w oblężonej wschodniej części miasta
Share
Szpital pod bombami. Telewizyjne kamery uchwyciły moment bombardowania kliniki w Aleppo
Źródło: youtube.com - Al Jazeera English
d14weta

Reporter telewizji Al Jazeera przebywał w jednym ze szpitali w syryjskim Aleppo podczas przyjmowania ofiar bombardowania, które zatruły się użytymi w pociskach toksynami. Amro Halabi wraz z ekipą natknęli się na ojca z dwójką dzieci, u których widoczne są problemy z oddychaniem. W pewnym momencie słychać gwałtowną eksplozję a w całym szpitalu zapada ciemność.

Uwaga! Nagranie może wydać się niepokojące niektórym widzom.

Lekarze i pielęgniarki próbując zapanować nad własnym strachem rzucili się na ratunek swoim pacjentom. Ujęcie z tego nagrania, na którym widać wyjęte z inkubatorów i ułożone na podłodze wcześniaki, niedawno obiegło cały świat. Lekarze zapewniają, że wszystkie noworodki przeżyły bombardowanie.

Szacuje się, że w odciętej od świata, oblężonej wschodniej części miasta wciąż przebywa ok. 250 000 ludzi. Syryjski konflikt dla Aleppo rozpoczął się na dobre w 2012 roku. W samym mieście od tego czasu zginęło już około 30 000 osób. Łączną liczbę ofiar szacuje się na ponad 150 000.

d14weta

Podziel się opinią

Share
d14weta
d14weta
Więcej tematów