Trwa ładowanie...

Szokujące plany Rosji dot. Doniecka. Zrobią to we wrześniu

Rosjanie 11 września 2022 roku chcą przeprowadzić referendum w sprawie aneksji regionu Doniecka do Rosji. Tam wciąż panuje dramatyczna sytuacja.

Rosjanie chcą przeprowadzić referendumRosjanie chcą przeprowadzić referendumŹródło: EAST_NEWS, fot: AP
d32aqkm
d32aqkm

Nexta przekazała, że doradca burmistrza Mariupola Petro Andriuszczenko twierdzi, że referendum w sprawie aneksji regionu Doniecka do Rosji zaplanowane jest na 11 września 2022 roku.

"Okupacyjne władze otrzymały instrukcje, aby przygotować lokale dla 'komisji referendalnych'" - napisał urzędnik w Telegramie.

Przypomnijmy, że na terytorium obwodów donieckiego oraz ługańskiego wciąż toczą się aktywne działania bojowe. W związku z tym nie jest możliwe ustalenie dokładnej liczby ofiar wśród cywilów.

d32aqkm

Co więcej, tamtejsze władze nie mają także dostępu do informacji o ofiarach w okupowanych Mariupolu i Wołnowasze.

Zobacz też: Białoruś uzyska broń jądrową? "To pogróżki"

Wojna w Ukrainie. Przerażające relacje z Mariupola

W poniedziałek władze Mariupola poinformowały o tym, że cierpiący z głodu mieszkańcy okupowanego przez Rosjan miasta zmuszeni są do polowania na gołębie.

"Żeby przeżyć, ludzie montują pułapki na gołębie, tak samo, jak podczas Wielkiego Głodu w latach 1932-1933. Ptaki, które kiedyś dokarmiali w pobliżu teatru, są teraz ich pożywieniem" - przekazała rada miejska Mariupola na Telegramie.

d32aqkm

"Mieszkańcy Mariupola są w getcie, bez wody pitnej i jedzenia. Nie mogą wyjechać z miasta. Kolaboranci urządzili mieszkańcom miasta igrzyska głodowe. Doprowadzili ich do tego, że są zmuszeni polować na gołębie. To znęcanie się nad ludźmi, którzy przed wojną prowadzili normalne, pełnowartościowe życie – nie wiedzieli, czym jest głód lub brak wody pitnej. Te straszne rzeczy odbywają się w XXI wieku, w sercu Europy, na oczach całego świata. To ludobójstwo narodu ukraińskiego, dokonywane przez terrorystyczne państwo" – dodał lojalny wobec władz w Kijowie mer Mariupola Wadym Bojczenko, cytowany w tym samym komunikacie.

Źródło: Nexta, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32aqkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d32aqkm
Więcej tematów