Trwa ładowanie...
dpodicm

Szokująca sytuacja na SOR. Rzecznik praw pacjenta reaguje

Upublicznione w sieci nagranie z SOR w Dąbrowie Górniczej nie przeszło bez echa. Sprawą omdlenia kobiety i bierności personelu zajmuje się Ministerstwo Zdrowia, ale nie tylko. Rzecznik praw pacjenta właśnie postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdy kobieta zemdlała, pomocy udzielali jej pacjenci
Gdy kobieta zemdlała, pomocy udzielali jej pacjenci (Youtube.com)
dpodicm

"Rzecznik Praw Pacjenta wszczął z własnej inicjatywy postępowanie wyjaśniające w zakresie ustalenia, czy doszło do naruszenia prawa pacjentki do świadczeń zdrowotnych" - poinformowało biuro RPP w oficjalnym komunikacie.

Rzecznik chce sprawdzić, czy zachowano "prawo do natychmiastowego udzielenia świadczenia zdrowotnego ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia oraz świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością".

Zobacz także: Dymisja w rządzie w przyszłym tygodniu? Szef KPRM zabiera głos

dpodicm

A wątpliwości związanych z sytuacją na SOR w Dąbrowie Górniczej jest wiele. W sieci upubliczniono nagranie, na którym widać awanturę między pacjentami i personelem placówki.

SOR był pełen pacjentów. Kobieta zwijała się z bólu

Autor nagrania twierdzi, że do szpitala trafiłła młoda kobieta, która miała kulić się z bólu. Po upływie kilkudziesięciu minut pozostali pacjenci zaczęli głośno domagać się, by ktoś się nią zajął.

dpodicm

Nikt jednak nie udzielił kobiecie pomocy. W pewnym momencie upadła na ziemię. Zebrali się przy niej pacjenci, a jeden z ratowników odszedł. Dopiero po awanturze personel przybiegł do kobiety.

Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do wojewody śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim. Niepokojących sytuacji na oddziałach SOR było w tym regionie więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

dpodicm

dpodicm
dpodicm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów