Trwa ładowanie...
d35sdln

Szli w milczeniu dla Piotra Szczęsnego. Przeciwnicy: "Sami się spalcie!"

Zakończył się Marsz Pamięci, który miał być hołdem złożonym "Zwykłemu Szaremu Obywatelowi", jak mówi się o Piotrze Szczęsnym. 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki, skąd ruszyli uczestnicy marszu. Zakończył się na ul. Nowogrodzkiej, gdzie swoją siedzibę ma partia rządząca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz milczenia - tłum przeszedł ulicami Warszawy do siedziby PiS
Marsz milczenia - tłum przeszedł ulicami Warszawy do siedziby PiS (WP.PL, Fot: Karolina Pietrzak)
d35sdln

Wyruszyli z Placu Defilad, umawiając się za pośrednictwem Facebooka. Udział zadeklarowało ponad 500 osób, i rzeczywiście tłumy pojawiły się w miejscu samospalenia 54-latka. Dokonał go 19 października, zmarł 10 dni później. "Będziemy milczący, ale nie będziemy bezradni" – napisali organizatorzy wydarzenia, prosząc, by przyjść ubranym na czarno lub szaro. Marsz miał odbyć się bez żadnych emblematów wskazujących przynależność polityczną i ideologiczną.Jak podal portal naTemat.pl, w trakcie marszu doszło do awantury. Ktoś miał krzyczeć do uczestników:"To jest wolność! Sami się spalcie!".

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Karolina Pietrzak)

"To, co MUSIMY zrobić, to przekuć smutek i gniew na działanie. Jak zwykli szarzy ludzie zakasać rękawy i rozmawiać z ludźmi, wyjaśniać, zdobywać i publikować rzetelne informacje, przekonywać polityków do współdziałania, a współobywateli do aktywności" – czytaliśmy w opisie marszu. Tłum ruszył 6.11 o godz. 16:30 przed PKiN, celem była oddalona o niecały kilometr siedziba PiS. To właśnie partię Jarosława Kaczyńskiego Piotr Szczęsny krytykował w swoim apelu. Szli tam gęsiego, blokując kilka ulic. Akcję koordynowały policja i służby obywatelskie. W trakcie marszu odczytywany był list Szczęsnego, ludzie nieśli jego portrety i hasła typu "Ja szary obywatel". Protesty mają być powtarzane.

d35sdln

Podziel się opinią

Share
d35sdln
d35sdln
Więcej tematów