Trwa ładowanie...
d31unae

Szefowa KE Ursula von der Leyen odpowiada na krytykę w sprawie "stref wolnych od LGBT"

Ursula von der Leyen postanowiła osobiście odpowiedzieć na krytykę, jaka spadła na KE po decyzji o możliwości pozbawienia dofinansowań polskich miast, które ogłosiły się "strefami wolnymi od LGBT". Przewodnicząca KE opublikowała wpis w mediach społecznościowych.
Share
Szefowa KE Ursula van der Leyen odpowiada na krytykę w sprawie "stref wolnych od LGBT"
Szefowa KE Ursula van der Leyen odpowiada na krytykę w sprawie "stref wolnych od LGBT"Źródło: PAP, Fot: PAP, EPA, OLIVIER HOSLET
d31unae

Fala krytyki uderzyła w Komisję Europejską po tym, jak ta podjęła decyzję w sprawie dofinansowań w ramach programu Partnerstwa Miast. Sześciu polskim miastom i gminom, których radni zagłosowali za ogłoszeniem ich strefami wolnymi od LGBT, grozi utrata pieniędzy. Na krytykę odpowiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen, publikując wpis na Twitterze.

"Strefy wolne od LGBT". Von der Leyen o wsparciu dla LGBT

W swoim tweecie von der Leyen zapewniła, że będzie walczyć o prawa osób LGBT i wspierać ich dążenia do równouprawnienia w krajach Unii Europejskiej. Szefowa KE podkreśliła, że traktaty unijne stanowią o prawie każdego obywatela UE do bycia sobą, życia w wybranym przez siebie miejscu i kochania kogo chce.

d31unae

Tweet jest bezpośrednią odpowiedzią na oskarżenia o dyskryminację mieszkańców sześciu polskich miast, których radni zdecydowali, by ogłosić je strefami wolnymi od LGBT.

Respiratory za miliony. Janusz Cieszyński oskarża posłów opozycji o kłamstwo

Strefy wolne od LGBT. Ziobro interweniuje u premiera

Na decyzję KE zareagował wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem Komisja Europejska działa w sposób bezprawny i bezzasadny, godząc w prawo europejskie. W opinii Ziobry polskie miasta i gminy stały się obiektem bezprawnej presji i cenzury ze strony KE.

d31unae

Minister sprawiedliwości twierdzi, że KE działa wbrew traktatowi UE. Według Ziobry komisarze chcą w ten sposób narzucać własne poglądy i ideologie polskim samorządom, dlatego zaapelował do premiera Morawieckiego o stanowcze kroki w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31unae

Podziel się opinią

Share
d31unae
d31unae
Więcej tematów