Trwa ładowanie...

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy wyznaje: Hejt rodzi przemoc. Ja doświadczyłam agresji

Szefowa kampanii wyborczej Andrzeja Dudy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło kontynuuje "walkę z hejtem". Na swoim profilu na Twitterze wyznała, że sama padła kiedyś jego ofiarą.

Share
Szefowa kampanii Andrzeja Dudy wyznaje: Hejt rodzi przemoc. Ja doświadczyłam agresji
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d6ex3rf

"Ci, którzy przeżyli hejt często się wstydzą, chcą o tym zapomnieć, cierpią w samotności. Jego skutki są straszne. Nie ma zgody na hejt! Hejt rodzi przemoc. Ja też doświadczyłam takiej agresji" - napisała na swoim profilu na Twitterze Turczynowicz-Kieryłło.

Do wpisu szefowa kampanii Dudy dołączyła zdjęcia opinii biegłego z zakresu chirurgii ogólnej. Została ona sporządzona jako dowód w prowadzonym przez Komisariat Policji w Milanówku dochodzeniu w jej sprawie.

d6ex3rf

Z zapisów dokumentu wynika, że ktoś nękał ją i jej rodzinę, zamieszczając na profilach społecznościowych hejterskie wpisy. A 3 listopada 2018 roku, gdy była na spacerze nieznany mężczyzna zaczął "szarpać i używać wulgaryzmów" wobec jej syna. Gdy Turczynowicz-Kieryłło próbowała bronić syna, napastnik zaczął ją dusić, "trzymając za szyję swoim przedramieniem". W wyniku "duszenia, szarpania" Turczynowicz-Kieryłło zasłabła. Pomocy musiało jej udzielić pogotowie ratunkowe.

Jak wynika z opublikowanego dokumentu, 3 listopada 2018 r. Turczynowicz-Kieryłło złożyła pismo do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, w którym opisała całe zajście. Szefowa prezydenckiej kampanii nie informuje, jak zakończyła się ta sprawa.

d6ex3rf

Podziel się opinią

Share
d6ex3rf
d6ex3rf
Więcej tematów