Trwa ładowanie...
d1lllq1

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow otrzymał butelkę polskiej wódki od polskich korespondentów

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas swojej dorocznej konferencji prasowej w Moskwie otrzymał butelkę polskiej wódki od polskich korespondentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siergiej Ławrow
Siergiej Ławrow (AFP, Fot: Yuri Kadobnov)
d1lllq1

- W Polsce zrobiło się nam miło, gdy sekretarz stanu USA John Kerry niedawno wręczył panu ziemniaki, a pan od razu pomyślał o Polsce. My, polscy korespondenci, dzisiaj pomyśleliśmy o panu - powiedział redaktor Maciej Jastrzębski z Polskiego Radia, wręczając Ławrowowi prezent. Minister podziękował. I to kilkakrotnie.

Podczas zeszłotygodniowego spotkania z Kerrym w Paryżu na temat Syrii, na początku którego sekretarz stanu USA dla żartu wręczył mu dwa okazałe ziemniaki ze stanu Idaho, Ławrow zażartował z Polaków. - W Polsce robią z ziemniaków wódkę. Ale to tylko w Polsce. My to robiliśmy w czasach Związku Radzieckiego, ale teraz wolimy robić wódkę ze zboża - powiedział rosyjski minister.

Ławrow zdradził, że otrzymane ziemniaki przekazał jednemu z gospodarstw w Kraju Krasnodarskim, na południu Rosji, by - jak to ujął - trochę sobie poeksperymentowało.

d1lllq1

Sikorski: Ławrow docenia polską wódkę

Komentując tamten żart Ławrowa Radosław Sikorski mówił w Radiu ZET, że "nie powinniśmy być nadwrażliwi" i nie widzi naśmiewania się z Polaków w wypowiedzi Siergieja Ławrowa na temat polskiej wódki.

- Mogę powiedzieć, że pan minister Ławrow docenia polską wódkę. To jest stwierdzone organoleptycznie, ponieważ podczas ostatniej wizyty specjalnie zażyczył sobie "Wyborową", którą wypił szczerze, do dna - mówił minister spraw zagranicznych w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Czyli odpowiadają im nasze ziemniaki - powiedziała Monika Olejnik. - Widać wszystko jest z nimi dobrze - odpowiedział Radosław Sikorski, który zastrzegł wcześniej, że nie zna się na technologii produkcji wódki.

d1lllq1

Podziel się opinią

Share
d1lllq1
d1lllq1
Więcej tematów