Trwa ładowanie...
Kamil Zajęcki
26-04-2017 13:23

Szef PSL wciąż ma ubaw z "Ucha Prezesa". Pokazał godło ze snopkiem

Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem audycji "Poranek" Piotra Kraśki w radiu TOK FM. Podczas rozmowy nie mogło zabraknąć żartów z tego, jak przedstawiono lidera PSL w ostatnim odcinku "Ucha Prezesa". Zobaczcie sami, jak zareagował.

Share
Szef PSL wciąż ma ubaw z "Ucha Prezesa". Pokazał godło ze snopkiemŹródło: Forum, fot: Krzysztof Jarosz
d11ws7c

- Wszyscy oglądają "Ucho Prezesa"? Cały klub? - pytał prowadzący audycję Piotr Kraśko.

- Wszyscy. Jak się tylko dowiedziałem, to radość była. Dopóki nie zobaczyłem odcinka była też niepewność - zaczął Kosiniak-Kamysz.

- Jestem bardzo zadowolony. Moje gesty i ruchy zostały pięknie odtworzone. Problem ze zmieszczeniem w ramce, bo od tego się zaczyna, mam od dziecka - dodał szef PSL, który zaznaczył, że nie ma takich ramek, w których można się zmieścić.

- Obiecuje panie redaktorze, że jak będzie już ciepło, to bańkę z chłodnym kompotem przyniosę i wypijemy sobie o poranku - żartował Władysław Kosiniak Kamysz.

d11ws7c

Żartobliwy wątek nie skończył się wraz z audycją. Szef PSL tuż po wyjściu ze studia dodał na swoim profilu na Twitterze "godło ze snopkiem", z którego Robert Górski żartował w 13. odcinku "Ucha Prezesa". W serialu lider Polskiego Stronnictwa Ludowego na widok Andrzeja Dudy prosi, by ten dodał do godła snopek siana, symbolizujący chłopskie tradycje RP.

W realnym świecie takie godło jednak istnieje. Internautom pokazał je właśnie Kosiniak-Kamysz. Nie jest wprawdzie aktualne, bo takim wzorem posługiwano się za czasów króla Władysława IV w pierwszej połowie XVII w.. Snopek widoczny na piersi orzełka symbolizuje herb rodowy dynastii Wazów.

d11ws7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ws7c
d11ws7c
Więcej tematów