Trwa ładowanie...
d43tnpd
x-news/TVN 24

Szef podkomisji ds. Smoleńska: są nieznane do dziś zdjęcia z miejsca katastrofy, zbadamy je

• Szef podkomisji ds. katastrofy w Smoleńsku mówi o "nieznanych zdjęciach z miejsca katastrofy" • Dr Wacław Berczyński zapowiada ich zbadanie
Share
d43tnpd

Zbadanie nieznanych dotąd zdjęć z miejsca katastrofy w Smoleńsku, pełnego zapisu z czarnych skrzynek Tu-154M oraz meldunków instytucji państwowych zapowiedział w rozmowie z serwisem niezalezna.pl dr Wacław Berczyński, szef nowo powołanej podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy w Smoleńsku.

Jak mówił dr Berczyński, tzw. komisja Millera miała do dyspozycji większy zapis niż to, czego użyła w analizie. Jego zdaniem "była to próba fałszerstwa lub też zaciemnienia badania, która nie miała nic wspólnego z rzetelnymi badaniami komisji".

d43tnpd

Jak dodał, poza tymi informacjami podkomisja, którą będzie kierował, będzie dodatkowo dysponować "nieznanymi do dziś zdjęciami z miejsca katastrofy".

Wcześniej minister obrony Antoni Macierewicz oraz wiceminister SWiA Jarosław Zieliński, w obecności przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, podpisali nowelizację rozporządzenia ws. organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Podpisane zostały też dwie decyzje: ws. powołania podkomisji do zbadania katastrofy smoleńskiej oraz ws. jej składu.

Dr inż. Wacław Berczyński, który został powołany na przewodniczącego 21-osobowej podkomisji, mówił podczas tej uroczystości, że może przyrzec uczciwość, brak wstępnych hipotez i pracę tak długo, aż "będziemy przekonani, że wyjaśniliśmy przyczyny tej tragedii".

d43tnpd

Podziel się opinią

Share
d43tnpd
d43tnpd
Więcej tematów