Trwa ładowanie...

Szef Narodowego Centrum Kryptologii Krzysztof Bondaryk złożył dymisję

Gen. Krzysztof Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii MON, jego wniosek o dymisję przyjął szef resortu wicepremier Tomasz Siemoniak - poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta. Generał nie chciał komentować swojego odejścia.
Share
Krzysztof Bondaryk
Krzysztof BondarykŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3gql4c

- Nie komentuję - powiedział gen. Bondaryk, proszony o informację na temat swojego odejścia ze stanowiska. Rezygnacji nie chciał też komentować wicepremier Siemoniak, nazywając to "normalną sprawą". - Stworzył Centrum, pracował nad nim dwa lata, teraz odszedł - powiedział Siemoniak.

Sońta powiedział, że dyrektor złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska. - Wicepremier przyjął tę dymisję. Obecnie pracą NCK kieruje dwóch zastępców, w najbliższym czasie zostanie powołany nowy szef tej instytucji - powiedział rzecznik. - Centrum funkcjonuje normalnie - dodał.

Rzecznik poinformował, że we wniosku generała nie było podanych żadnych powodów tej dymisji.

d3gql4c

Bondaryk zaczął pracę w MON i tworzenie NCK po tym, jak dwa lata temu - w styczniu 2013 r. - przestał być szefem ABW. Był nim od 2007 - najpierw jako pełniący obowiązki.

NCK jest jednostką podległą bezpośrednio szefowi MON, działającą we współpracy z ABW, SKW i SWW. Do jej zadań należy m.in. prowadzenie badań, budowa i wdrażanie technologii kryptologicznych dla resortu obrony i administracji publicznej.

O dymisji Bondaryka poinformowało RMF FM. Według radia szef MON wydał zarządzenie o pozbawieniu Bondaryka wszelkich pełnomocnictw i uprawnień.

d3gql4c

Podziel się opinią

Share
d3gql4c
d3gql4c
Więcej tematów