Trwa ładowanie...
d2xwvp2

Szef MSZ Witold Waszczykowski spotkał się z doradcą prezydenta USA

O relacjach polsko-amerykańskich i perspektywach zacieśniania współpracy z nową administracją USA rozmawiał szef MSZ Witold Waszczykowski z Ralphem Eugenem Reedem Jr, doradcą ds. religijnych prezydenta USA Donalda Trumpa - podało w piątek biuro rzecznika prasowego MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSZ Witold Waszczykowski spotkał się z doradcą prezydenta USA
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2xwvp2

"Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski - podkreślił minister Waszczykowski w rozmowie z bliskim współpracownikiem amerykańskiego prezydenta" - czytamy w komunikacie przekazanym mediom.

"W ocenie szefa polskiego MSZ głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć, jak zaznaczył szef MSZ, należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym" - podkreślono.

MSZ poinformowało, że minister Waszczykowski wyraził także nadzieję, iż współpraca dwustronna pod rządami nowej administracji amerykańskiej będzie się rozwijała równie owocnie, jak dotychczas.

Ralph Reed, członek rady konsultacyjnej ds. religii prezydenta Donalda Trumpa, przebywał w Polsce w ramach wizyty studyjnej dla chrześcijańskich liderów politycznych, dziennikarzy i artystów z USA, współorganizowanej przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ oraz Fundację Jonny'ego Danielsa "From the Depths" - informuje MSZ.

d2xwvp2

Podziel się opinią

Share
d2xwvp2
d2xwvp2
Więcej tematów