Trwa ładowanie...

Szef MEN Dariusz Piontkowski rozmawia z prezydentem Warszawy

O godz. 14.15 Dariusz Piontkowski, minister edukacji rozpoczął spotkanie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Tematem rozmowy jest problem z rekrutacją do szkół średnich.
Share
Minister Dariusz Piontkowski spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim
Minister Dariusz Piontkowski spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem TrzaskowskimŹródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d4cniwt

- Chcemy porozmawiać o edukacji, o polityce edukacyjnej, wyjaśnić wątpliwości - poinformował minister Piontkowski na krótkim briefingu. - Planuję także spotkania z innymi samorządowcami - dodał.

Informację o planowanych spotkaniach szefa MEN z samorządowcami w sprawie problemu z rekrutacją do szkół średnich podał wczoraj rzecznik rządu. - Minister edukacji będzie spotykał się z włodarzami większych miast, by zachęcić ich do tego, by rozwiązać kwestię dot. naboru do szkół ponadpodstawowych w przypadku tzw. podwójnego rocznika - stwierdził w rozmowie z Polsat News Piotr Müller.

Zobacz także: Rekrutacja podwójnego rocznika. Koniec edukacji po podstawówce? Wyjaśniamy

Problemy z rekrutacją pojawiły się w związku z reformą edukacji wprowadzoną przez byłą minister edukacji Annę Zalewską. W szkołach ponadpodstawowych spotyka się tzw. podwójny rocznik – uczniowie, którzy skończyli szkoły podstawowe i gimnazja. Zgodnie z zaleceniami resortu edukacji dyrektorzy szkół zwiększyli liczbę oddziałów w placówkach. Niestety, okazało się, że nie wszyscy uczniowie dostali się do wymarzonych szkół.

Zobacz także: Rekrutacja podwójnego rocznika. I tysiące niezakwalifikowanych. Nauczyciele są zgodni: to było do przewidzenia

Do żadnej ze szkół nie dostało się w pierwszym etapie rekrutacji 2,5 tys. uczniów w Krakowie, ponad 800 w Szczecinie, tyle samo w Olsztynie i 600 absolwentów w Lublinie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cniwt

Podziel się opinią

Share
d4cniwt
d4cniwt
Więcej tematów