Trwa ładowanie...
d3qw0bm

Szczyrk. Wybuch gazu. Głos zabrał abp Stanisław Gądecki

"Proszę o modlitwę w intencji osób, które zginęły" - pisze w sieci przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki. Arcybiskup apeluje o solidarność w tak tragicznych okolicznościach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Służby poszukują kolejnych osób.
Szczyrk. Służby poszukują kolejnych osób. (PAP)
d3qw0bm

Szczyrk w województwie śląskim. Pod gruzami budynku znaleziono osiem ciał, w tym dzieci. Trzykondygnacyjna konstrukcja w wyniku wybuchu gazu została w środę w nocy doszczętnie zniszczona.

"Proszę o modlitwę w intencji osób, które zginęły wskutek wybuchu gazu w Szczyrku oraz w intencji ich rodzin i bliskich" - zaapelował na Twitterze przewodniczący KEP i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki. Duchowny poprosił, by "wyrazem solidarności było duchowe wsparcie" poszkodowanych.

"Jestem myślą i sercem ze wszystkimi poszkodowanymi w wyniku eksplozji w Szczyrku" - dodał Roman Pindel, biskup diecezjalny bielsko-żywiecki. Zapewnił, że wspiera "modlitwą ratowników i osoby poszukujące poszkodowanych". "Wszystkich diecezjan proszę o modlitwę, zwłaszcza w intencji poszukiwanych osób i ich rodzin" - zaapelował.

Szczyrk. Premier Mateusz Morawiecki zapewnia o udzieleniu pomocy

W gruzowisku w Szczyrku znaleziono już osiem ciał. "Wszystkie możliwe siły są zaangażowane w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia po wybuchu gazu w Szczyrku. Jestem w stałym kontakcie z wojewodą Wieczorkiem, który jest obecny na miejscu" - napisał z kolei premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że "wszystkim zostanie udzielona niezbędna pomoc".

d3qw0bm

Do tragicznej sytuacji odniósł się także prezydent. "Tragiczne wieści ze Szczyrku. Pod gruzami domu, który runął na skutek wybuchu gazu znaleziono ciała" - napisał Andrzej Duda i dodał: "Strażacy i inni funkcjonariusze pracują z najwyższą determinacją".

Szczyrk. Wybuch gazu. Reporter WP na miejscu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qw0bm

Podziel się opinią

Share
d3qw0bm
d3qw0bm