Trwa ładowanie...

Szczyrk. Ustalono, w którym dokładnie miejscu doszło do przerwania gazociągu

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej podała, że ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu w Szczyrku. Wcześniej biegli potwierdzili, że ma to związek z wybuchem gazu w domu przy ul. Leszczynowej, w którym zginęło 8 osób.
Share
Szczyrk. Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Szczyrku, 5 grudnia br. Ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu
Szczyrk. Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Szczyrku, 5 grudnia br. Ustalono dokładne miejsce przerwania gazociąguŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d2arg1s
  • Do eksplozji w Szczyrku doszło 4 grudnia br.
  • Sekcja zwłok potwierdziła, że ofiary zginęły od razu po wybuchu
  • Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

Prokuratura potwierdziła, że już wie, w którym dokładnie miejscu doszło do przerwania gazociągu. To tylko potwierdza wcześniejsze informacje o bezpośrednim związku tej awarii z eksplozją gazu w domu rodzinnym.

- Podczas oględzin na miejscu zdarzenia, jakie prowadziliśmy w miniony weekend, zostało ujawnione miejsce przerwania gazociągu – zaznaczyła Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

d2arg1s

Z uwagi na dobro śledztwa, śledczy nie mogą jednak podać, o jakie miejsce chodzi. Jej zdaniem, mogłoby to zaszkodzić dobru postępowania.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy sąsiednich domów zostaną uznani za osoby pokrzywdzone. Zgodnie z ustaleniami służb, ryzyko, że na ich posesjach także dojdzie do eksplozji było bardzo duże.

- Pracujemy nad ustaleniem osób odpowiedzialnych i zakresu ich odpowiedzialności. Praca prokuratora wciąż trwa, nie zostały zakończone oględziny, a sprawa ma charakter bardzo złożony – podkreśliła Agnieszka Michulec.

Śledczy muszą również sprawdzić, czy przerwanie gazociągu to efekt pracy wiertnicy, którą znaleziono na miejscu wybuchu.

d2arg1s

Do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku doszło 4 grudnia, ok. 19:00. Eksplozja spowodowała pożar i zawalenie się trzykondygnacyjnego domu. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci.

Źródło: Dziennik Zachodni

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wrzawa wokół uchwały sejmowej na część Tokarczu. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

d2arg1s

Podziel się opinią

Share
d2arg1s
d2arg1s
Więcej tematów