Trwa ładowanie...
d4fyywv

Szczyrk. Ustalono, w którym dokładnie miejscu doszło do przerwania gazociągu

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej podała, że ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu w Szczyrku. Wcześniej biegli potwierdzili, że ma to związek z wybuchem gazu w domu przy ul. Leszczynowej, w którym zginęło 8 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Szczyrku, 5 grudnia br. Ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu
Szczyrk. Akcja poszukiwawczo-ratownicza w Szczyrku, 5 grudnia br. Ustalono dokładne miejsce przerwania gazociągu (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4fyywv

Prokuratura potwierdziła, że już wie, w którym dokładnie miejscu doszło do przerwania gazociągu. To tylko potwierdza wcześniejsze informacje o bezpośrednim związku tej awarii z eksplozją gazu w domu rodzinnym.

- Podczas oględzin na miejscu zdarzenia, jakie prowadziliśmy w miniony weekend, zostało ujawnione miejsce przerwania gazociągu – zaznaczyła Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

d4fyywv

Z uwagi na dobro śledztwa, śledczy nie mogą jednak podać, o jakie miejsce chodzi. Jej zdaniem, mogłoby to zaszkodzić dobru postępowania.

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy sąsiednich domów zostaną uznani za osoby pokrzywdzone. Zgodnie z ustaleniami służb, ryzyko, że na ich posesjach także dojdzie do eksplozji było bardzo duże.

- Pracujemy nad ustaleniem osób odpowiedzialnych i zakresu ich odpowiedzialności. Praca prokuratora wciąż trwa, nie zostały zakończone oględziny, a sprawa ma charakter bardzo złożony – podkreśliła Agnieszka Michulec.

Śledczy muszą również sprawdzić, czy przerwanie gazociągu to efekt pracy wiertnicy, którą znaleziono na miejscu wybuchu.

d4fyywv

Do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Szczyrku doszło 4 grudnia, ok. 19:00. Eksplozja spowodowała pożar i zawalenie się trzykondygnacyjnego domu. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci.

Źródło: Dziennik Zachodni

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wrzawa wokół uchwały sejmowej na część Tokarczu. Jacek Sasin i Władysław Kosiniak-Kamysz komentują

d4fyywv

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów