Trwa ładowanie...

Szczyrk. Prokuratura o śledztwie ws. śmierci 8 osób i wybuchu gazu

Prokuratorzy sprawdzają posesję po zawalonym budynku, a także miejsce, gdzie prawdopodobnie do uszkodzenia gazociągu. Śledczy informują, że konieczne będą odkrywkowe prace ziemne. Do identyfikacji części ofiar konieczne są badania DNA.
Share
Szczyrk. Służby ratunkowe podczas przeszukiwania gruzowiska
Szczyrk. Służby ratunkowe podczas przeszukiwania gruzowiskaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Grzegorz Celejewski
d2myl2h

- Oględziny są zarówno w miejscu, gdzie doszło do zawalenia się budynku, jak i w miejscu, gdzie mogło dojść do uszkodzenia gazociągu - powiedziała Agnieszka Michulec, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodała, że śledczy prowadzący postępowanie chcą najpierw dokładnie odtworzyć, co stało się przed katastrofą. - Potem będziemy je zestawiać z innymi dowodami, który prowadzimy.

Prok. Michulec wyjaśniła, że przesłuchiwani są świadkowie, ale nie sprecyzowała o kogo chodzi. Rzecznik poinformowała również, że sekcje zwłok ofiar zostaną przeprowadzone z zakładach medycyny sądowej w poniedziałek i wtorek, a nie jak wcześniej zapowiadano już w piątek. Jak podaje "Fakt", identyfikacja części ofiar wymaga badań DNA.

d2myl2h

Dzień po tragedii w Szczyrku. "Wykonawca robót jest w kontakcie z policją"

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Bielsku-Białej prowadzone jest pod kątem sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Najbardziej prawdopodobną przyczyną dramatu w Szczyrku było przewiercenie gazociągu przez pracowników zewnętrznej firmy.

d2myl2h

W wyniku eksplozji i zawalenia się domu zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2myl2h

Podziel się opinią

Share
d2myl2h
d2myl2h
Więcej tematów