Trwa ładowanie...
d1icer4

Szczepionka na COVID-19. W Izraelu szczepią dzieci przed egzaminami

W Izraelu szczepionki na COVID-19 przyjmuje już młodzież. Grupa 16-18 latków szczepiona jest po to, aby umożliwić im zdanie egzaminów. Tamtejsze Ministerstwo Edukacji przekazało także, że nie wiadomo jeszcze, czy od następnego miesiąca szkoły znów zostaną otwarte.
Share
Szczepionki na COVID-19 w Izraelu
Szczepionki na COVID-19 w IzraeluŹródło: Getty Images, Fot: Hindustan Times
d1icer4

Z danych izraelskiego Ministerstwa Zdrowia wynika, ze ponad jedna czwarta dziewięciomilionowej populacji tego kraju otrzymała już co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19. W Izraelu szczepienia rozpoczęły się 19 grudnia.

Szczepionkę na COVID-19 w Izraelu najpierw przyjęli seniorzy oraz osoby z grupy wysokiego ryzyka. Aktualnie zaszczepić mogą się już osoby w wieku 40+. Władze Izraela mają nadzieję, że w lutym w kraju znów będzie można otworzyć gospodarkę.

Nowością jest rozpoczęcie w Izraelu szczepień osób niepełnoletnich. Szczepienie osób w wieku od 16 do 18 lat odbywa się za zgodą rodziców. Jak przekazała rzeczniczka tamtejszego resortu edukacji, ma to umożliwić powrót młodzieży do szkół i przeprowadzenie egzaminów.

d1icer4

Zobacz także: Zapisy na szczepienia COVID-19 ruszyły. Seniorzy oburzeni. "Infolinia to fikcja literacka"

Szczepionka na COVID-19. W Izraelu szczepią już młodzież

Egzaminy maturalne są bardzo ważne w Izraelu. Uczniowie zdają je na koniec szkoły średniej. Ich wyniki odgrywają ważną rolę w dalszej edukacji. Mogą one także wpłynąć na umieszczenie młodzieży w wojsku.

d1icer4

Ministerstwo Edukacji w Izraelu zaznaczyło jednak, że aktualnie jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy szkoły ponownie zostaną otwarte w przyszłym miesiącu.

Jak zaznacza portal BBC News, Izrael prowadzi najszybszą na świecie akcję szczepień na COVID-19. Od 19 grudnia do końca roku zaszczepiono ok. 10 proc. populacji tego kraju. W Izraelu nadal wykonuje się najwięcej szczepień.

Koronawirus w Izraelu: raport

Według danych Johns Hopkins University w Izraelu odnotowano 596 tys. przypadków koronawirusa. W tym kraju przez COVID-19 zmarły 4392 osoby (dane z niedzieli wieczorem).

d1icer4

Tamtejszy rząd w niedzielę przekazał, że zakazuje lotów pasażerskich do Izraela. Zakaz obowiązuje od poniedziałkowej nocy do końca stycznia. Ma to powstrzymać rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa.

"Poza rzadkimi wyjątkami zamykamy niebo hermetycznie, aby zapobiec pojawieniu się wariantów wirusa, a także, aby zapewnić szybki postęp w naszej kampanii szczepień" - przekazał premier Benjamin Netanjahu.

Źródło: BBC News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1icer4

Podziel się opinią

Share
d1icer4
d1icer4
Więcej tematów