Trwa ładowanie...

Szczepienia przeciwko COVID-19. Michał Dworczyk: "Zaszczepimy 3 mln osób, więcej szczepionek nie ma"

Szczepienia przeciwko COVID-19. - Wszystkie szczepionki są już zajęte, nie mamy więcej miejsc. Prosimy seniorów, aby pozostali w domu i rejestrowali się przez internet lub dzwonili na infolinię. Jak tylko dostaniemy kolejne szczepionki, pracownicy zadzwonią z konkretnym terminem - mówił w niedzielę szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Share
Szczepienia przeciwko COVID-19. Apel Michała Dworczyka: "Musimy czekać na kolejne szczepionki, na razie już ich nie ma"
Szczepienia przeciwko COVID-19. Apel Michała Dworczyka: "Musimy czekać na kolejne szczepionki, na razie już ich nie ma"
d1ibdva

- W pięciu tysiącach punktów szczepień w całym kraju rozpoczną się w poniedziałek szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia przeciwko COVID-19 - mówił szef kancelarii Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. - Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską Polsce przysługuje liczba szczepionek, która pozwoli na zaszczepienie ponad 3 mln osób. Mamy tyle osób zarejestrowanych, ale nie mamy wolnych miejsc, nie mamy wolnych terminów. Prosimy seniorów, by nie szli do POZ - dodawał.

Szczepionka przeciwko COVID-19. "Wszystkie miejsca zostały już zajęte"

- Zaszczepilibyśmy 11 mln osób, ale brakuje nam szczepionek - mówił Michał Dworczyk. Szef KPRM tłumaczył, że wszystkie szczepionki zostały już zajęte, a osoby, które nie zdążyły ich zarezerwować dla siebie, powinny rejestrować się telefonicznie przez infolinię działającą pod numerem 989, wysyłając SMS lub robiąc to przez rządową stronę internetową.

d1ibdva

- Infolinia 989 cały czas działa, może tam zadzwonić każdy senior i mimo tego, że nie ma terminów, może zostawić tam swoje dane kontaktowe, a jak tylko pojawią się w Polsce szczepionki, pracownik do niego zadzwoni i przedstawi mu kolejny termin - mówił Dworczyk. Jak tłumaczył, przez pierwsze trzy godziny zapisało się na szczepienia ponad 150 tys. osób z grupy seniorów powyżej 70 lat - Zainteresowanie jest bardzo duże. Prosimy o cierpliwość i ponowienie prób zapisów - mówił szef KPRM.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Dworczyk poinformował, że w Polsce żyje teraz 4,5 mln seniorów. - A terminy, które mamy zabezpieczone do końca marca, mamy zabezpieczone dla około 2 mln osób w tym wieku - mówił Dworczyk.

I podkreślał, że Polska dostaje szczepionki przeciwko COVID-19 na podstawie umowy Komisji Europejskiej, jednak "wielkość dostaw nie pokrywa się z zapotrzebowaniami na szczepienia w Polsce". Dworczyk zapewniał, że brak wolnych miejsc na szczepienia nie wynika z wady systemu Narodowego Programu Szczepień. - Brakuje nam tylko szczepionek - mówił szef KPRM.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Tłumy seniorów przed POZ

W piątek 22 stycznia ruszyła rejestracja osób w wieku między 70. a 80. rokiem życia na szczepienia. Wiele osób nie zdążyło się zarejestrować, bo krótko po rozpoczęciu zapisów zaczęło brakować wolnych miejsc. Przed punktami szczepień ustawiały się długie kolejki seniorów, którzy tłumaczyli, że zdecydowali się przyjść do POZ, bo nie mogli dodzwonić się na infolinię.

d1ibdva

Do teraz zostało wykonanych ponad 600 tys. szczepień przeciw COVID-19.

Koronawirus. Ruszyły w Polsce szczepienia preparatem Moderny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów