Trwa ładowanie...

Szczepionki na COVID-19. Ministerstwo Sprawiedliwości o wniosku adwokatów

Adwokaci chcieli zaszczepić się w tzw. grupie 0, czyli razem z medykami. Pismo w tej sprawie do szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego zostało wystosowane pod koniec grudnia. Teraz głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Sprawiedliwości, twierdząc, że decyzja o wcześniejszych szczepieniach adwokatów nie jest niczym uzasadniona.

Share
Ministerstwo Sprawiedliwości komentuje wniosek adwokatów ws. szczepień
Ministerstwo Sprawiedliwości komentuje wniosek adwokatów ws. szczepieńŹródło: Getty Images
d4509z1

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Mikołaj Pietrzak w imieniu adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie zwrócił się do ministra zdrowia o umieszczenie przedstawicieli palestry w "grupie 0". Umożliwiłoby to im przyjęcie szczepionki na COVID-19 razem z pracownikami podmiotów leczniczych.

Adwokaci w swoim wniosku powołali się się m.in. na to, że muszą brać udział w sądowych rozprawach, a także kontaktować się z osadzonymi w zakładach karnych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Musisz to wiedzieć przed szczepieniem. Garść przydatnych informacji

Szczepionki na COVID-19. Ministerstwo Sprawiedliwości komentuje wniosek adwokatów

O komentarz Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie pisma wystosowanego przez Mikołaja Pietrzaka poprosiła redakcja portalu tvp.info.pl. W oświadczeniu przekazano, że resort "sceptycznie ocenia wystąpienie Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, dotyczące wpisania adwokatów do grupy zerowej – zatem wraz m.in. z lekarzami, pielęgniarkami i innymi pracownikami służby zdrowia, ratującymi życie i zdrowie Polaków – w procedurze szczepień przeciwko COVID-19".

d4509z1

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało także, że popiera harmonogram szczepień, który został ustalony przez resort zdrowia. Co więcej, według MS próba umiejscowienia adwokatów w "grupie zero" nie jest niczym uzasadniona, zwłaszcza że zostaną oni zaszczepieni w drugim etapie.

W oświadczeniu resort sprawiedliwości napisał także, że ta inicjatywa negatywnie wpłynie na odbiór społeczny działań warszawskiej adwokatury. MS dodało także, że ubolewa nad tym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4509z1

Podziel się opinią

Share
d4509z1
d4509z1
Więcej tematów