Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera o terminach szczepień "1" grupy

Michał Dworczyk poinformował, że do Polski dotarło ponad milion szczepionek. Do końca tygodnia zaszczepionych ma zostać ok. ćwierć miliona Polaków. Szef KPRM podał również terminy związane ze szczepieniami w "1" grupie.
Share
Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera o terminach szczepień "I" grupy
Szczepionka na COVID. Szef Kancelarii Premiera o terminach szczepień "I" grupyŹródło: PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak
d4e1vhn

W poniedziałek na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk podał nowe informacje o Narodowym Programie Szczepień. Szef Kancelarii Premiera poinformował, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja szczepień. Wówczas na termin będą mogli się umówić seniorzy po 80. roku życia. Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie stawić się na szczepienia, będą mogły być dowożone.

Szczepionka na COVID. Terminy szczepień seniorów

Między 18 a 21 stycznia będą zaszczepieni pensjonariusze DPS-ów. Według Dworczyka chęć przyjęcia szczepionki na COVID zadeklarowało m.in. 70 proc. pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. 22 stycznia na wizytę będą mogli się umówić seniorzy powyżej 70. roku życia, których szczepienia rozpoczną się po 25 stycznia. Z kolei osoby przed 70. rokiem życia będą mogły zapisywać się na przełomie marca i kwietnia.

d4e1vhn

Przeczytaj: Szczepionki na COVID-19. Nowa dostawa już w Polsce

Szef KPRM dziękował również Polakom za to, że zwiększyli swoje zaufanie do szczepień. Obecnie szczepionkę na COVID zamierza przyjąć 68 proc. osób, przy 43 proc. w listopadzie. Dworczyk zapowiedział także, że będą trzy kanały, dzięki którym będzie można zarejestrować się na szczepienia. To internet, własna przychodnia i telefon 989, gdzie będzie można uzyskać kontakt z konsultantem i zapisać się na wskazany termin w dowolnej placówce.

Koronawirus. Tak seniorzy będą mogli zapisać się na szczepienie. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Szczepionka na COVID. Michał Dworczyk o liczbie zaszczepionych

- Do Polski dotarło już 1,05 mln dawek szczepionki. Obecne zaszczepionych jest 220 tys. osób, a do końca tygodnia zostanie zaszczepionych kolejne 250 tys. osób - zapowiedział szef KPRM. Do szpitali węzłowych trafiło ponad 450 tys. sztuk szczepionki na COVID. Zutylizowanych zostało 421 dawek.

d4e1vhn

Przeczytaj również: Szczepienia na COVID-19. Nieoficjalnie: 100 tys. zł za działania niepożądane

Wystąpiły 32 przypadki NOP-ów, czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych. - To były wszystko delikatne przypadki, nikt nie został hospitalizowany. To było zaczerwienie, podwyższona temperatura, nie było żadnych groźnych sytuacji - zapewnia Dworczyk. Do najbliższego czwartku będą mogły zgłaszać się osoby z grupy "0". Szef KPRM przewiduje, że zaszczepi się około 700 tys. medyków. Personel medyczny w Polsce liczy milion osób.

Kolejne punkty szczepień dla grupy "0"

- W sześciu największych miastach w szpitalach tymczasowych zostaną utworzone dodatkowe punkty szczepień, w których szczepione będą osoby z personelu medycznego - mówi Michał Dworczyk. Do końca marca Polska ma otrzymać 6 mln dawek szczepionki na COVID, co pozwoli zaszczepić 3 mln Polaków. Szef Kancelarii Premiera tłumaczył na poniedziałkowej konferencji, że to brak szczepionek odpowiada za tak wolne tempo szczepień.

d4e1vhn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e1vhn

Podziel się opinią

Share
d4e1vhn
d4e1vhn
Więcej tematów