Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Rzecznik PiS o celebrytach: samozwańcza elita, która oczekuje przywilejów

Anita Czerwińska zabrała głos ws. przyjęcia szczepionki poza kolejnością. Podkreśliła, że zwykli Polacy nie mieli problemów ze zrozumieniem zasad. Skomentowała również fakt, że twarzą rządowej kampanii promocji szczepień będzie Cezary Pazura, nawiązując do przyjęcia szczepionki przez jego brata.
Share
Szczepionka na COVID. Rzeczniczka PiS o sytuacji na WUM. "Próba ominięcia kolejki"
Szczepionka na COVID. Rzeczniczka PiS o sytuacji na WUM. "Próba ominięcia kolejki"Źródło: PAP
d49o09v

18 osób ze świata kultury i sztuki przyjęło szczepionkę na COVID poza swoją kolejnością. Rzecznika PiS podkreśliła, że wszyscy czekają na ustalenia postępowania kontrolnego, które zostało zlecone przez Mateusza Morawieckiego. Anita Czerwińska spodziewa się, że pierwsze wyjaśnienia w tej sprawie mogą zostać ogłoszone we wtorek. Przypomniała również o zwołanej przez Elżbietę Witek komisji zdrowia.

Szczepionka na COVID. Rzeczniczka PiS o sytuacji na WUM. "Próba ominięcia kolejki"

Posłanka odniosła się do promocji szczepień. Twarzą rządowej kampanii jest Cezary Pazura, z kolei jego brat Radosław przyjął szczepionkę poza grupą "0". Czerwińska nie chciała wchodzić w kwestie rodzinne. Podkreśliła jednak, że akcja promocyjna ustalona przez rząd była jasna i przejrzysta. Z kolei sytuację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym określiła próbą ominięcia kolejki.

d49o09v

Przeczytaj: Szczepionka na COVID. Polacy zmienią zdanie? "Afera zawsze źle się kojarzy"

Rzeczniczka PiS nie ma najlepszego zdania o celebrytach, którzy przyjęli szczepionkę na COVID wcześniej niż powinni. - Cały czas jest to ta sama grupa towarzysko-zawodowa, która mieni się samozwańczo elitą oraz oczekuje dla siebie praw i przywilejów - skomentowała polityk.

Anita Czerwińska o przestrzeganiu obostrzeń przez Polaków. "Oni zrozumieli zasady"

Czerwińska odniosła się również do zarzutów opozycji, że część Polaków stara się kombinować i omijać nowe obostrzenia. Posłanka oceniła, że takie zarzuty są niesprawiedliwe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Rzeczniczka PiS zaznacza, że Polacy są bardzo zdyscyplinowani i to nie oni mieli problemy ze zrozumieniem zasad.

d49o09v

Przeczytaj również: Celebryci przyjęli szczepionkę na COVID. Rząd się odcina

Krystyna Janda poddana krytyce. Siemoniak: kłamstwa zawsze się mszczą

Źródło: Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49o09v

Podziel się opinią

Share
d49o09v
d49o09v
Więcej tematów