Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID. Leszek Miller: awantura powinna być o coś innego

Były premier uważa, że jeśli ktoś ma przepraszać za szczepienia poza kolejką, to są to organizatorzy akcji. Leszek Miller twierdzi, że awantura powinna być o 250 tys. niezaszczepionych osób. Europoseł zwraca uwagę na ślamazarne tempo szczepień. Przyznał też, że szczepionkę na COVID otrzymał z żoną.
Share
Szczepionka na COVID. Leszek Miller: przyjąłem ją razem z żoną
Szczepionka na COVID. Leszek Miller: przyjąłem ją razem z żonąŹródło: FORUM
d49o09v

Leszek Miller odniósł się do przyjęcia szczepionki na COVID poza grupą "0". Zwraca uwagę, że WUM miał rozpocząć szczepienia 4 stycznia. Dawki szczepionek otrzymał jednak wcześniej, bo 29 grudnia. - Gdyby wtedy kierownictwo placówki odmówiło przyjęcia dodatkowych szczepionek i powiedziało ARM, że niech sobie sama radzi, to dziś nie mieliby kłopotów - stwierdził na antenie Radia Zet były premier.

Szczepienia poza kolejką. Były premier: zaszczepiono tylko 50 tys. osób

Europoseł zaznacza, że Warszawski Uniwersytet Medyczny mógł lepiej poinformować pracowników o możliwości szczepienia, co pozwoliłoby uniknąć pretensji. Miller zwraca uwagę, że do Polski najpierw przyjechało 300 tys. sztuk szczepionki na COVID, a potem kolejne 360 tys. - Awantura nie jest o to, że nie zaszczepiono 250 tys. ludzi, dla których są szczepionki, tylko o to, że zaszczepiono dodatkowo 18 osób - podkreśla.

d49o09v

Przeczytaj: Szczepionka na COVID. Leszek Miller o wcześniejszym szczepieniu. "To należy nagrodzić"

Polityk zwraca uwagę na ślamazarne tempo szczepień. Wyliczył, że jeśli zostanie ono utrzymane, to prowadząca rozmowę ma szansę przyjąć szczepionkę na COVID w pierwszym tygodniu marca 2024 roku. Miller uważa, że w jego przypadku przeprosiny nic nie dadzą. Twierdzi, że jeśli ktoś ma to zrobić, to powinny to być osoby, które organizowały całą akcję.

Szczepionka na COVID. Leszek Miller: przyjąłem ją razem z żoną

Były szef rządu skrytykował szefa Kancelarii Premiera. Zarzucił Michałowi Dworczykowi, że "opowiada bajki, mówiąc o analizie sprawnej dystrybucji szczepionek". Miller przyznał również, że nie zaszczepił się sam, tylko razem z żoną. - Jak kogoś kochasz, to chcesz go chronić - powiedział. Z kolei polityk nie ma wiedzy, czy szczepionkę na COVID przyjęła jego wnuczka.

d49o09v

Przeczytaj również: Leszek Miller zaszczepił się na COVID. Były premier odpowiada na krytykę

Szczepionka na COVID przerosła rząd? Siemoniak: to porażka

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49o09v

Podziel się opinią

Share
d49o09v
d49o09v
Więcej tematów