Trwa ładowanie...

Szczepienia. Ruszyła rejestracja kolejnych roczników

Kolejne roczniki dołączają do Narodowego Programu Szczepień. W sobotę rejestrować się mogą osoby urodzone w 1997, 1998 i 1999 roku. Da się to zrobić na kilka sposobów - przez internet, infolinię "989", SMS-em lub odwiedzając punkt szczepień.

Share
Szczepienia na COVID. Ruszyła rejestracja kolejnych roczników
Szczepienia na COVID. Ruszyła rejestracja kolejnych rocznikówŹródło: PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański
d80t43e

Od piątku zaszła zmiana w systemie rejestracji - jednego dnia na szczepienia mogą rejestrować się trzy roczniki (a nie dwa jak poprzednio - red.). W sobotę przyszła kolej na osoby w wieku 22, 23 i 24 lat oraz wszystkich tych, których których grupa wiekowa już ruszyła, a jeszcze tego nie zrobili.

"Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji, Internetowego Konta Pacjenta, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień" - czytamy na stronie Narodowego Programu Szczepień.

d80t43e

Za niespełna dobę przyjdzie czas na rejestrowanie ostatnich roczników uwzględnionych w NPS. Na szczepienie będą mogły się zapisywać osoby w wieku od 18 do 21 lat (roczniki 2000-2003). Tym samym 9 maja każdy pełnoletni Polak będzie miał własne skierowanie.

Mocne słowa sędziego Włodzimierza Wróbla. Komentarz wiceministra Pawła Jabłońskiego

Zapisy na szczepienia na COVID-19. Co z nastolatkami?

Coraz częściej pojawiają się pytania, kiedy osoby poniżej 18. roku życia będą mogły, podobnie jak ich starsi koledzy, zapisać się na szczepionkę przeciwko COVID-19. Szczegóły zdradził minister zdrowia.

- Mamy w tej chwili dopuszczenie do szczepienia osób powyżej 16. roku życia, ale na razie rejestrujemy starsze roczniki, bo realizujemy tempo programu. Możliwość rejestracji młodszym rocznikom, czyli osobom 16-18. roku życia może zostać uruchomiona w perspektywie tygodnia, rozważamy taką możliwość - ujawnił w piątek w  TVN24 Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d80t43e

Podziel się opinią

Share
d80t43e
d80t43e
Więcej tematów