Trwa ładowanie...
d1iqiao

Szczepienia na COVID. Niezadowoleni policjanci apelują do szefa KPRM i ministra zdrowia

Rząd dokonał zmiany w harmonogramie szczepień na COVID, dzieląc "I" etap na trzy części. Policjanci zostali umieszczeni w ostatnim. Rafał Jankowski podkreśla, że "nie można wrzucić wszystkich służb do jednego worka". Chce szczepień funkcjonariuszy zaraz po medykach.
Share
Szczepienia na COVID. Apel szefa policyjnych związkowców do Dworczyka i Niedzielskiego
Szczepienia na COVID. Apel szefa policyjnych związkowców do Dworczyka i NiedzielskiegoŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d1iqiao

Na początku z tzw. I etapu szczepić mogli się seniorzy po 60. roku życia. Do kolejnego etapu włączono osoby z chorobami przewlekłymi, a w ostatnim znaleźli się nauczyciele i służby mundurowe. Z takiego rozwiązania nie są zadowoleni policyjni związkowcy, którzy chcą "usystematyzowania" rozwiązań - podaje portal infosecurity24.pl.

Szczepienia na COVID. Apel szefa policyjnych związkowców do Dworczyka i Niedzielskiego

Szef NSZZ Policjantów uważa, że nie można wrzucać wszystkich służb do jednego worka. Rafał Jankowski apeluje do szefa KPRM Michała Dworczyka i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, że część z nich stoi na pierwszej linii w walce o porządek i bezpieczeństwo, a kolejni są w drugim szeregu. Według szefa policyjnych związkowców funkcjonariusze policji powinni być zaszczepieni zaraz po medykach.

d1iqiao

Jankowski przekonuje, że "wszyscy potrzebują policji i nie rozumie rządowych ekspertów". Dodaje, że jest jeszcze czas na wprowadzenie zmian. Wnioski w tej sprawie zostały złożone w MSWiA, Kancelarii Premiera oraz resorcie zdrowia. Szef NSZZ Policjantów mówi, że obecnie nieco ponad połowa mundurowych chce się zaszczepić na COVID. Uważa, że jest to niewielka liczba.

Szczepienia na COVID. Rafał Jankowski nie zgadza się z harmonogramem

Szef policyjnych związkowców ma za złe rządowi, że nie dotrzymał deklaracji ws. terminów szczepień. - Nie powinno się obiecywać terminów, które potem nie są dotrzymywane - komentuje. Na czele etapu "Ic", do którego zaliczają się służby mundurowe, stoją nauczyciele, którzy mogą być zaszczepieni na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku. - Będziemy robić wszystko, by funkcjonariusze zostali zaszczepieni wcześniej - zapewnia Jankowski.

Przeczytaj: Szczepionka na COVID. Rzecznik rządu o krokach prawnych wobec Pfizera. Podaje warunki

Koronawirus. Otwarte stoki w Szwajcarii. Relacja Aleksandra Kwaśniewskiego

Źródło: infoseciruty24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iqiao

Podziel się opinią

Share
d1iqiao
d1iqiao
Więcej tematów