Szczegółowa prognoza pogody na majówkę. Padnie nawet 20 stopni
Temperatura w najcieplejszych regionach Polski osiągnie w czasie długiego weekendu nawet 20 st. C. Majówka 2022 zapowiada się z pogodą w kratkę, ale będzie ciepło. Miejscami jednak zagrzmi, szczególnie w górach, z kolei najzimniej będzie tradycyjnie na samym Wybrzeżu.
W trakcie majówki nie musimy się obawiać chłodów i opadów śniegu, co miało miejsce chociażby rok temu. Nie grożą nam też upały, podobne do tych z 2008 i 2012 roku. Szykuje nam się typowa pogoda w kratkę ze słońcem, chmurami, ale i miejscami przelotnym deszczem i burzami. Osoby wypoczywające nad Bałtykiem mogą narzekać na niezbyt wysoką temperaturę, która wyniesie przeważnie ok. 10 st. C. W innych miejscach będziemy notować wartości z zakresu ok. 15-20 st. C.
Pogoda na majówkę. Słońca nie zabraknie, ale będą też opady i burze
Sobota zapowiada się przyjemnie z umiarkowanym zachmurzeniem, tylko na Pomorzu może wzrastać do dużego, tu też lokalnie możliwe są mgły i przelotny deszcz. Słabe opady mogą się pojawiać też miejscami na wschodzie i na Ziemi Lubuskiej. W niedzielę również spodziewamy się sporej ilości słońca, którego znów najmniej będzie na Pomorzu. Przelotne opady i burze możliwe są tego dnia w całym kraju, szczególnie na południu, oraz w pasie od Dolnego Śląska, po Wielkopolskę, centrum, Kujawy, po północny wschód.
Czytaj również: Majówka 2022. Pogoda na długi weekend. Polska wpadła w klin
Druga część weekendu majowego upłynie w towarzystwie podobnej pogody, ale pojawi się nieco więcej deszczu. W poniedziałek popada głównie na wschodzie i południu, zwłaszcza w Karpatach. Ponadto możliwe są burze, a więc warto mieć to na uwadze planując wyjście w góry. We wtorek przelotny i słaby deszcz może się pojawić na północy, a na południowym wschodzie dodatkowo możliwe są burze. W innych regionach nie powinno padać.
Jak nie budzić śpiącego lwa. Niezwykłe nagranie z safari
Pogoda na majówkę. Temperatura podskoczy
Temperatura w trakcie majówki utrzyma się każdego dnia na podobnym poziomie. Najchłodniej będzie tradycyjnie wzdłuż Wybrzeża, gdzie słupki rtęci na termometrach osiągną co najwyżej 9-11 st. C. W pozostałych regionach odnotujemy przeważnie ok. 15-20 st. C. W sobotę najcieplej ma być na Ziemi Lubuskiej, gdzie zmierzymy ok. 19-20 st. C, w innych miejscach Polski zachodniej będzie to przeważnie ok. 17-18 st. C. Na pozostałym obszarze spodziewamy się ok. 14-16 st. C a na Podlasiu nie więcej niż 13 st. C. W niedzielę taką wartość wskażą termometry na Pomorzu Zachodnim, poza tym prognozujemy ok. 16-18 st. C.
W poniedziałek na znacznym obszarze termometry wskażą ok. 14-16 st. C, a na południowym wschodzie, gdzie będzie najcieplej prognozujemy ok. 17-18 st. C. We wtorek natomiast przewidujemy od ok. 12-13 st. C na północy, przez 14-15 st. C w głębi kraju i ok. 16-17 st. C na zachodzie i południowym wschodzie.
Paweł Albertusiak