Trwa ładowanie...
d97dsfl
IAR

Sytuacja na kolei poprawia się

Sytuacja na kolei związana z trudnymi warunkami atmosferycznymi poprawia się, mimo lokalnych utrudnień, przede wszystkim w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sytuacja na kolei poprawia się
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d97dsfl

Jak poinformował Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych, cała sieć kolejowa jest obecnie przejezdna, a opóźnione pociągi docierają do stacji docelowych.

Z ponad 3 tysięcy pociągów, które wyjechały dziś w trasę , opóźnionych powyżej jednej godziny było 106 pociągów. Około godziny 19-tej było jeszcze w ruchu około 38 takich pociągów. Największe problemy wciąż występują na liniach kolejowych w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. W związku z oblodzeniem sieci trakcyjnej i powalonymi drzewami odwołano w tym rejonie ruch pociągów regionalnych. Tam, po ustaleniach z przewoźnikami, pociągi dalekobieżne zatrzymują się na wszystkich stacjach pełniąc rolę również pociągów regionalnych.

Dzisiejszej nocy nad utrzymaniem przejezdności czuwać będą specjalnie powołane w tym celu służby. Na trasy wyjechały tzw. pociągi osłonowe - 36 lokomotyw spalinowych i 14 elektrycznych oraz 70 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej i strącania lodu z tej sieci. W zależności od rozwoju sytuacji będziemy starali się zamówić kolejne lokomotywy do przeciągania bądź oczyszczania szlaków z lodu. W gotowości znajduje się też 176 zespołów technicznych do usuwania awarii. W Polskich Liniach Kolejowych zostały też powołane też specjalne sztaby oraz wzmocnione zostały dyspozytury regionalne i lokalne.

d97dsfl

Podziel się opinią

Share
d97dsfl
d97dsfl
Więcej tematów