Trwa ładowanie...

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: 1171 osób zginęło w nalotach przeciw islamistom w Syrii

Co najmniej 1171 osób zginęło w Syrii w nalotach przeprowadzanych od końca września przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Zdecydowana większość zabitych to dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).

Share
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: 1171 osób zginęło w nalotach przeciw islamistom w Syrii
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sedat Suna
d8fbkaj

Wśród ofiar śmiertelnych nalotów są 52 osoby cywilne - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdulrahman. Jego organizacja ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale swoje dane uzyskuje od sieci działaczy w całej Syrii.

Abdulrahman twierdzi, że rzeczywisty bilans zabitych może być wyższy wśród bojowników IS, ponieważ "działaczom trudniej dotrzeć do miejsc zaatakowanych przez koalicję, a Państwo Islamskie strzeże informacji o stratach wśród swoich ludzi".

d8fbkaj

Rozpoczęta pod koniec września kampania ataków lotniczych w Syrii jest obecnie prowadzona na skromniejszą skalę niż w pierwszym miesiącu. Dane przedstawione przez Obserwatorium nie obejmują ataków przeprowadzonych przeciwko islamistom z IS przez siły koalicji w Iraku.

Do 15 grudnia lotnictwo USA wykonało 488 nalotów na pozycje IS w Syrii - wynika z danych amerykańskiego wojska.

Połączone dowództwo sił koalicji podało, że we wtorek przeprowadzono siedem nalotów w Syrii i trzy w Iraku. Pociski uderzyły m.in. w grupę bojowników IS oraz zniszczyły część sprzętu do wydobycia ropy naftowej ze złóż kontrolowanych przez tę organizację.

Zobacz również: Jej mąż został ścięty przez bojowników PI.

d8fbkaj

Podziel się opinią

Share
d8fbkaj
d8fbkaj
Więcej tematów