Trwa ładowanie...
di8vri4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: 1171 osób zginęło w nalotach przeciw islamistom w Syrii

Co najmniej 1171 osób zginęło w Syrii w nalotach przeprowadzanych od końca września przez międzynarodową koalicję pod wodzą USA - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Zdecydowana większość zabitych to dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzał miasta w Syrii Kobane, gdzie trwa walka z Państwem Islamskim, widoczny z tureckiej strony granicy; październik 2014 r.
Ostrzał miasta w Syrii Kobane, gdzie trwa walka z Państwem Islamskim, widoczny z tureckiej strony granicy; październik 2014 r. (PAP/EPA, Fot: Sedat Suna)
di8vri4

Wśród ofiar śmiertelnych nalotów są 52 osoby cywilne - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdulrahman. Jego organizacja ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale swoje dane uzyskuje od sieci działaczy w całej Syrii.

Abdulrahman twierdzi, że rzeczywisty bilans zabitych może być wyższy wśród bojowników IS, ponieważ "działaczom trudniej dotrzeć do miejsc zaatakowanych przez koalicję, a Państwo Islamskie strzeże informacji o stratach wśród swoich ludzi".

Rozpoczęta pod koniec września kampania ataków lotniczych w Syrii jest obecnie prowadzona na skromniejszą skalę niż w pierwszym miesiącu. Dane przedstawione przez Obserwatorium nie obejmują ataków przeprowadzonych przeciwko islamistom z IS przez siły koalicji w Iraku.

di8vri4

Do 15 grudnia lotnictwo USA wykonało 488 nalotów na pozycje IS w Syrii - wynika z danych amerykańskiego wojska.

Połączone dowództwo sił koalicji podało, że we wtorek przeprowadzono siedem nalotów w Syrii i trzy w Iraku. Pociski uderzyły m.in. w grupę bojowników IS oraz zniszczyły część sprzętu do wydobycia ropy naftowej ze złóż kontrolowanych przez tę organizację.

Zobacz również: Jej mąż został ścięty przez bojowników PI.

di8vri4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

di8vri4

di8vri4
Więcej tematów