Trwa ładowanie...
d21mmf9

Synoptycy ostrzegają kierowców - prognoza pogody

Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu i śniegu. Od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega kierowców - podczas opadów śniegu widzialność zostanie miejscami ograniczona od 500 m do 1500 m.

d21mmf9
d21mmf9

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wyspy Brytyjskie oraz wschodnie krańce kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się pod wpływem niżów znad północnych Włoch oraz z rejonu Łotwy. Na południu kraju zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego, za którym przejściowo nad obszar południowo-wschodniej Polski napływa nieco cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego. Na pozostałym obszarze zalegać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Sobota w deszczu i śniegu

Dziś na krańcach północnych kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko okresami duże. Na wybrzeżu miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na Mazurach i Suwalszczyźnie możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej, północy Górnego Śląska i Małopolski oraz na Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Na południu Górnego Śląska i Małopolski opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a na Podkarpaciu deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Prognozowana suma opadów w południowo-wschodniej połowie kraju od 10 mm do 30 mm. Przewidywany maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Wielkopolski, na Ziemi Łódzkiej, północy Górnego Śląska i Małopolski oraz na Kielecczyźnie, południu Mazowsza, Lubelszczyźnie i Podlasiu od 7 cm do 15 cm, na Mazowszu lokalnie 20 cm. W opadach śniegu miejscami ograniczenia
widzialności od 500 m do 1500 m. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 6 st.C, tylko nad samym morzem od 5 st.C do 7 st.C, a na Podkarpaciu od 5 st.C do 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podlasiu porywisty, przeważnie północno-wschodni.

W nocy w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite oraz opady śniegu, na Podkarpaciu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej w południowo-wschodniej Polsce od 6 cm do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko na wybrzeżu okresami duże i tam miejscami słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -4 st.C do 0 st.C, tylko na wybrzeżu cieplej, od 0 st.C do 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, z kierunków północnych.

d21mmf9

Śnieżna niedziela

W niedzielę od Śląska po Podkarpacie i Podlasie zachmurzenie duże i całkowite oraz opady śniegu, na Podkarpaciu okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej na południowym wschodzie Małopolski i na Podkarpaciu od 5 cm do 7 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko na wybrzeżu okresami duże i tam miejscami słabe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w województwach południowych oraz na Lubelszczyźnie i Podlasiu od 1 st.C do 3 st.C, na pozostałym obszarze kraju od 4 st.C do 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Prognoza dla Warszawy

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 8 cm. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 992 hPa i będzie wahać się. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 0 cm do 2 cm. Temperatura minimalna -1 st.C. Wiatr słaby, północny.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

W Twojej okolicy spadł pierwszy śnieg? Opublikujemy je w naszym serwisie.

d21mmf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21mmf9
Więcej tematów