Trwa ładowanie...

Syn Beaty Szydło odprawił mszę na Jasnej Górze. W ławkach cały rząd, Agata Duda i Jarosław Kaczyński

Syn Beaty Szydło Tymoteusz niedawno został księdzem. W poniedziałek odprawił na Jasnej Górze jedną z mszy prymicyjnych. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie zaproszeni goście. W ławkach usiedli niemal wszyscy ministrowie, pokaźna grupa posłów PiS, a przede wszystkim Agata Kornhauser-Duda i prezes Jarosław Kaczyński. Mszę koncelebrował o. Tadeusz Rydzyk.

Share
Syn Beaty Szydło odprawił mszę na Jasnej Górze. W ławkach cały rząd, Agata Duda i Jarosław Kaczyński
Źródło: Facebook.com, Fot: Waldemar Andzel
d363j2b

Ksiądz Tymoteusz Szydło odprawił mszę na Jasnej Górze. Ale nie była to zwykła msza dla pielgrzymów, którzy przyjechali odwiedzić sanktuarium. W mszy uczestniczyła czołówka polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Dokładną listę podaje oficjalny portal sanktuarium na Jasnej Górze. Jej długość robi wrażenie: pojawili się niemal wszyscy ministrowie.

Ale to nie wszystko. W pierwszych ławkach siedzieli też pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda (jej męża nie było), a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Mszę koncelebrował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Niedawno odwiedziliśmy zbudowane przez niego sanktuarium w Toruniu. Telewizja Trwam pokazała krótką relację z wydarzenia. Obszerną relację można znaleźć na stronie klasztoru. Nie dostaliśmy zgody na przedrukowanie fotografii.

Szeregowi posłowie obszernie relacjonowali wydarzenie w mediach społecznościowych. Wyraźnie widać, że główną atrakcją była pierwsza dama, do której ustawiła się kolejka chętnych do zdjęcia. Na fotografiach zamieszczonych przez posła Waldemara Andzela widać, że w mszy wzięli też udział Małgorzata Sadurska, która niedawno dołączyła do zarządu PZU i Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

d363j2b

Podziel się opinią

Share
d363j2b
d363j2b
Więcej tematów