Trwa ładowanie...

Syn Anny Walentynowicz: prokurator Andrzej Seremet jest kłamcą

Rozpoznałem w Moskwie moją mamę. Prokurator Andrzej Seremet jest kłamcą. Jestem wstrząśnięty. Czuję się przez niego spoliczkowany tym pomówieniem - powiedział portalowi niezalezna.pl syn Anny Walentynowicz, Janusz.

Syn Anny Walentynowicz: prokurator Andrzej Seremet jest kłamcąŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d4bp72a
d4bp72a

Podczas debaty po informacji rządu nt. działań po katastrofie smoleńskiej prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział, że "przyczyną nieprawidłowej identyfikacji dwóch ekshumowanych w ubiegłym tygodniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej było nietrafne ich rozpoznanie przez członków rodzin"

Syn Anny Walentynowicz przyznał, że jest wstrząśnięty słowami Seremeta. - Jak można teraz mówić takie rzeczy, gdy wychodzą błędy i zaniedbania naszego rządu i prokuratury? - pytał. Oburzony wystąpieniem prokuratora jest także wnuk Walentynowicz, Piotr. Jego zdaniem "te słowa nigdy nie powinny paść".

d4bp72a

W ubiegłym tygodniu prokuratorzy wojskowi przeprowadzili w Gdańsku i Warszawie ekshumacje dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. Jedną z nich była Anna Walentynowicz; drugą - według informacji medialnych, gdyż bliscy i prokuratura nie ujawnili personaliów - Teresa Walewska-Przyjałkowska. Badania genetyczne wskazały jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione.

Syn legendarnej działaczki "Solidarności" przyznał, że czuje rozgoryczenie, żal i złość do służb państwowych, że doszło do takiej sytuacji. Dodał, że jednocześnie odczuł też "specyficzną ulgę", iż ciało jego matki odnalazło się i będzie mogło w końcu spocząć "u boku kochanego mężczyzny". Ponowny pogrzeb Anny Walentynowicz planowany jest na piątek 28 września.

d4bp72a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bp72a
Więcej tematów