Trwa ładowanie...

Symulacja zaginięcia Iwony Wieczorek. Blokada Monciaka w Sopocie

Policjanci z Krakowa przeprowadzili w Sopocie eksperyment procesowy. Była to symulacja zaginięcia Iwony Wieczorek. Mija właśnie 11 lat od zaginięcia kobiety, która wracała do domu z imprezy.

Share
Policjanci zablokowali sopocki Monciak w celu symulacji
Policjanci zablokowali sopocki Monciak w celu symulacjiŹródło: East News, fot: WOJCIECH STROZYK, REPORTER
d1pvmp5

Ulicę Bohaterów Monte Cassino w Sopocie zablokowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jak informuje Prokuratura Krajowa, funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek.

Policjanci próbowali odwzorować trasę, którą kobieta szła w nocy, w którą zaginęła 11 lat temu.

- Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonych i planowanych czynności - informuje Prokuratura Krajowa.

Historia Iwony Wieczorek. Tajemnicze zaginięcie

Funkcjonariusze działali pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

d1pvmp5

Rocznica

Od zaginięcia Iwony Wieczorek mija 11 lat. 19-letnia gdańszczanka wracała pieszo z imprezy w Sopocie w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. Miejski monitoring zarejestrował ją po raz ostatni na deptaku w pasie nadmorskim na wysokości wejścia na plażę nr 63 w Gdańsku.

Na nagraniu widać było mężczyznę z ręcznikiem, który szedł za nią. Do tej pory nie ustalono, kim był, i czy miał związek z zaginięciem gdańszczanki.

Kobiety do dziś nie odnaleziono. Przez 11 lat wielokrotnie przeszukiwano m.in. las w Parku Reagana w Gdańsku, a także trójmiejskie ogródki działkowe.

Sprawa trafiła do specjalnej grupy do spraw przestępstw niewykrytych, czyli tzw. "Archiwum X".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pvmp5

Podziel się opinią

Share
d1pvmp5
d1pvmp5
Więcej tematów