Trwa ładowanie...
de7980i

Święto w PiS. Imieniny pani Basi

Na Nowogrodzkiej drzwi się od rana do wieczora nie zamykały. Do siedziby partii zjeżdżały najważniejsze osoby. Wszyscy z naręczem kwiatów swoje kroki kierowali do pani Barbary Skrzypek, prawej ręki Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński z koszem róż
Joachim Brudziński z koszem róż (Fakt)
de7980i

Barbara Skrzypek to osobista sekretarka prezesa. Jest szefową biura prezydialnego PiS. 4 grudnia pani Basia obchodziła imieniny. O tym, jak ważną rolę pełni, można się przekonać właśnie tego dnia, gdy najważniejsze osoby w państwie zjeżdżają na Nowogrodzką.

Z prezentami i bukietami kwiatów przybyli zatem między innymi szef MSWiA Joachim Brudziński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Tomasz Sakiewicz, wiceminister edukacji Marzena Machałek - wylicza "Fakt". Pojawił się także Jarosław Gowin, Jacek Kurski z partnerką czy Michał Dworczyk.

- Pani Basia jest legendą. Wręczyłem jej kwiaty, złożyłem najserdeczniejsze życzenia i czule ucałowałem – powiedział "Super Expressowi” europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który również odwiedził solenizantkę.

de7980i

Oczywiście o imieninach pani Basi nie zapomniał sam Jarosław Kaczyński. Przyjechał na Nowogrodzką z wielkim bukietem kwiatów jako jeden z pierwszych.

Popularność pani Basia zawdzięcza serialowi satyrycznemu "Ucho Prezesa". To wtedy Polacy dowiedzieli się, kim jest i jaką rolę pełni w biurze PiS na Nowogrodzkiej. Kilka lat temu w rozmowie z "Polityką" anonimowy poseł mówił, że łączy ją z prezesem wyjątkowa więź. To ona ustala terminarz spotkań prezesa, parzy mu herbatę oraz dba o niego. Znają się od wielu lat, Kaczyński ma do niej niemal całkowite zaufanie.

   East News
(East News)
   Newspix
(Newspix)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de7980i

Podziel się opinią

Share
de7980i
de7980i
Więcej tematów