Trwa ładowanie...

Święto Służby Więziennej. Patryk Jaki: nie ma bezpieczeństwa państwa polskiego bez Służby Więziennej

- Nie bez powodu marszałek Józef Piłsudski jako jedną z pierwszych instytucji w nowo tworzącym się państwie w 1918 r. powołał Straż Więzienną - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W piątek obchodzimy Święto Straży Więziennej.
Share
Patryk Jaki chwali Służbę Więzienną
Patryk Jaki chwali Służbę Więzienną Źródło: PAP, Fot: Adam Guz
d23sekb

- Nie ma bezpieczeństwa państwa polskiego bez Służby Więziennej, a dla obywateli Polski bezpieczeństwo jest najważniejsze - powiedział Jaki podczas centralnych obchodów Święta Służby Więziennej w Warszawie.

Zdaniem wiceministra, w ciągu ostatnich kilku lat Służba Więzienna przeszła transformację. Patryk Jaki zwrócił się do strażników, podkreślając, że rządzący "zrobili naprawdę wiele, żeby pokazać trud ich pracy i żeby pokazać, jak ważną są instytucją z punktu widzenia wspólnoty narodowej".

- To nie tylko pierwsza w historii III RP ustawa modernizacyjna, ale również zmiana systemu szkolenia Służby Więziennej z systemu zawodowego na system profesjonalny. Tworzymy też Wyższą Szkołę Służby Więziennej - wytłumaczył Jaki.

d23sekb

Zobacz także: Tomasz Komenda o uniewinnieniu. "Będziemy żądać 10 mln zł odszkodowania

Polityk przypomniał również, że trzy lata temu najmniej więźniów w Europie pracowało właśnie w Polsce. Teraz to się zmieniło - Dzisiaj, dzięki ciężkiej państwa pracy, pracuje ponad 80 proc. tych, którzy mogą pracować. To jest państwa zasługa i to jest zadanie, które będzie kontynuowane przez nowych oficerów - powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Patryk Jaki oświadczył, że rząd dba o "tradycje Straży Więziennej" m.in poprzez tworzenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. - To właśnie Służba Więzienna dba dzisiaj, pielęgnuje i przenosi te wartości patriotyczne. (...) Polskie państwo jest z was dumne - podkreślił polityk.

d23sekb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23sekb

Podziel się opinią

Share
d23sekb
d23sekb
Więcej tematów