Trwa ładowanie...

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Opolu

Święto Niepodległości 2018 w Opolu to sobotni Piknik ”Służymy Niepodległej” od godziny 13.00 oraz niedzielne obchody 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczną się odsłonięciem tablicy pamiątkowej pod OUW o godzinie 11.00 oraz Mszą Świętą w Katedrze Opolskiej o godzinie 12.00.

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w OpoluŹródło: WP.PL
d43jy2k
d43jy2k

Piknik ”Służymy Niepodległej” w Opolu

Piknik pod hasłem ”Służymy Niepodległej” rozpocznie się w Opolu w sobotę o godzinie 13.00 podobnie jak w 16 innych polskich miastach. Cykl upamiętniający 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę to okazja do rodzinnego świętowania poza domem w rożnych zakątkach Polski. Harmonogram imprezy uwzględnia takie atrakcje, jak pokazy sprzętu służb mundurowych, występy artystyczne orkiestr wojskowych, oddawanie krwi w specjalnie w tym celu przygotowanym mobilnym punkcie poboru czy degustację grochówki. Na godzinę 16.00 zaplanowano wspólne śpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, ”Marszu Pierwszej Brygady”, a koniec świętowania obwieści uroczysty Capstrzyk Niepodległości. Piknik ”Służymy Niepodległej” organizuje Minister Obrony Narodowej we współpracy z Wojewodą Opolskim.

Obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Opolu

Oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpocznie się w Opolu 11 listopada 2018 roku o godzinie 11.00 od odsłonięcia tablicy pamiątkowej pod budynkiem Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na godzinę 11.40 zaplanowany jest uroczysty przemarsz do Katedry Opolskiej, gdzie w samo południe odbędzie się Msza Święta. Od 13.15 na Placu Wolności w Opolu ciąg dalszy obchodów Święta Niepodległości. Na 15.00 przygotowano wystawę w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych oraz Uroczystą Sesję Rady Miasta Opola w Ratuszu. O godzinie 18.00 natomiast w Teatrze Ekostudio rozpocznie się spektakl ”Powidoki Niepodległości”, a także koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" w NCPP w Opolu.

Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Opolu

W niedzielę 11 listopada 2018 roku o godzinie 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera organizowany jest uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zobaczymy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej z Krzysztofem Książkiem na fortepianie oraz z dyrygentem Przemysławem Neumannem. W programie wydarzenia muzycznego m.in. uwertura do oratorium Feliksa Nowowiejskiego, koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego oraz symfonia Witolda Maliszewskiego.

Wydarzenia towarzyszące głównej części obchodów Święta Niepodległości w Opolu

Oprócz sobotniego pikniku ”Służymy Niepodległej” oraz niedzielnych obchodów oficjalnych tak ważnej dla Polaków rocznicy w Opolu i okolicach uczestniczyć możemy dodatkowo również w:

  • Uroczystości w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Opolu – 7 listopada 2018 roku. 60 osób z całego regionu otrzyma okolicznościowe Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia Premiera RP. Wystąpi zespół muzyczny z Grodkowa oraz Teatr ”Nie Teraz” z Tarnowa.
  • Złożeniu kwiatów przez Wojewodę Opolskiego w miejscach istotnych dla regionu pod kątem walk niepodległościowych – 9 listopada 2018 roku.
  • Koncercie ”Droga do Niepodległości” w opolskiej szkole muzycznej – 9 listopada 2018 roku o godzinie 17.00.
d43jy2k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43jy2k
Więcej tematów