Trwa ładowanie...

11 listopada w Opolu. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018

Rozpoczęcie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2018 w Opolu zostało zaplanowane na godz. 11.00. Mieszkańcy województwa zgromadzą się pod budynkiem urzędu przy ulicy Piastowskiej 14, by następnie przejść w uroczystym przemarszu do katedry. W związku z tym 11 listopada możliwe będą utrudnienia w ruchu. Które rejony miasta powinni omijać kierowcy? Podpowiadamy.

11 listopada w Opolu. Utrudnienia w ruchu w Święto Niepodległości 2018Źródło: PAP
dwozuld
dwozuld

11 listopada Opole – utrudnienia związane z obchodami w centrum

O godz. 11.00 przed urzędem wojewódzkim w Opolu pojawią się przedstawiciele lokalnych władz, w tym wojewoda Adrian Czubak. Policja zapowiedziała, że jeśli uczestnicy uroczystości nie pomieszczą się na placu przy budynku, konieczne będzie zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Piastowskiej na odcinku od ulicy Bończyka do ulicy Barlickiego. Objazdy zostaną wyznaczone przez ulice: Ozimską, Żwirki i Wigury, Katedralną oraz Książąt Opolskich.

Z całą pewnością ruch przez Piastowską i Katedralną zostanie wstrzymany w trakcie przechodzenia zgromadzonych z placu do katedry (około godz. 11.40). Utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.15, bo wówczas mają zakończyć się msza święta w intencji ojczyzny i przemarsz pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego uczestników chwilowo zamkniętą dla ruchu trasą Katedralna – Piastowska – Zamkowa.

W późniejszych godzinach przy placu Wolności, gdzie będą miały miejsce kolejne wydarzenia towarzyszące obchodom 11 listopada, nie przewiduje się ograniczeń w ruchu, ale służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

dwozuld

11 listopada Opole – komunikacja miejska w Święto Niepodległości

Zarząd Transportu Miejskiego w Opolu ogłosił, że 11 i 12 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy przygotowanym na niedziele i święta. Ponieważ w tych dniach obowiązuje zakaz handlu i zamknięte zostaną centra Karolinka oraz Turawa Park, autobusy linii 18 i 28 będą kursowały tylko do przystanku Cmentarz-Pętla, natomiast linii 5, 10 i 12 nie zatrzymają się przy galeriach.

dwozuld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwozuld
Więcej tematów