Trwa ładowanie...

Święto Niepodległości 2018. Obchody 11 listopada w Bydgoszczy

Z okazji stulecia niepodległości w Bydgoszczy organizowane są uroczyste obchody 11 listopada. Obejmują m.in. przemarsz ułanów, koncerty, występy artystyczne czy warsztaty.
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: Pixabay.com, Fot: CC0 License
d2wmznr

Obywatelskie obchody 11 listopada w Bydgoszczy

Miejscem odbywania się obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2018 w Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11.00, kiedy to odbędzie się oficjalne otwarcie obchodów 11 listopada. Pierwszym punktem programu jest przemarsz ułanów należących do Koła Przyjaciół 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Następnie odbędą się warsztaty kulinarne, odtworzenia historyczne oraz występy i koncerty przygotują przez dzieci i młodzież. Obecni będą mogli obejrzeć również pokaz mody z 20-lecia międzywojennego.

Święto Niepodległości 2018 w Bydgoszczy – wystawy i warsztaty

Podczas obchodów 11 listopada w Bydgoszczy będzie można obejrzeć zabytkowe samochody, wystawę Kobiety w Powstaniu Wielkopolskim, odwiedzić namiot muzealny, wziąć udział w wernisażu "Niepodległa Polska. 1918 rok" czy w warsztatach, podczas których uczestnicy przygotują kotyliony i flagi.

d2wmznr

Obchody 11 listopada w Bydgoszczy – przemarsz "Dla Biało-Czerwonej"

O godzinie 17.00 spod Bazyliki św. Wincentego à Paulo wyruszy zorganizowany przez Rowerową Brzozę przemarsz z polską flagą długą na 100 metrów. Chętni, którzy zgłoszą się do pochodu, otrzymają biało-czerwone kotyliony. Trasa bydgoskiego przemarszu z okazji 11 listopada obejmuje dystans 2,5 km. Uczestnicy przejdą ulicami Ossolińskich, Mickiewicza, Gdańską, Mostową, Grodzką, Farną, Przyrzeczem i Ku Młynom, a punktem docelowym będzie Wyspa Młyńska.

Święto Niepodległości 2018 – Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości

Przy okazji stulecia niepodległości po raz kolejny odbędzie się Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości na dystansie 111 km – będzie to już XII edycja tego wydarzenia. Trasa rajdu obejmuje 12 Miejsc Pamięci Narodowej, w których rowerzyści zatrzymają się, by oddać hołd poległym za Polskę. Uczestnicy rajdu zgromadzą się przy Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy, skąd wyruszą. Końcowym przystankiem będzie Pomnik Nieznanego Powstańca w Bydgoszczy.

W związku z obchodami Święta Niepodległości w Bydgoszczy pojawią się utrudnienia w ruchu.

d2wmznr

Podziel się opinią

Share
d2wmznr
d2wmznr
Więcej tematów