Trzaskowski już przeciw? Inwestycja przy znanej świątyni
Wielu mieszkańców Wilanowa ze zdziwieniem zareagowało na informację o nowej inwestycji w pobliżu majestatycznego budynku, który góruje nad dzielnicą. Świątynia Opatrzności Bożej będzie miała własne źródło zasilania. Prąd do niej dostarczać będzie 15-metrowa turbina wiatrowa.
Prace przy budowie inwestycji, która ulokowana będzie w sąsiedztwie ważnego dla wiernych sakralnego obiektu, już się rozpoczęły. Jednak, jak podaje TVN24, elektrownia wiatrowa wznoszona jest bez zezwoleń.
Inwestycja koło Świątyni Opatrzności Bożej. Mieszkańcy zdziwieni
Tymczasem wielu mieszkańców Wilanowa zabiegało, aby na rozległym obszarze wokół świątyni powstał teren zielony. Jednak władze świątyni bały się, że drzewa zasłonią bryłę kościoła, więc pomysł zarzucono.
Teraz, zamiast drzew w centrum Wilanowa, może stanąć pożyteczna, ale jednak mało estetyczna przemysłowa infrastruktura. W dodatku bez pytania o zdanie mieszkańców.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Średniowieczne chrześcijaństwo. Zaskakujące, czym różniło się od dzisiejszej religii
W sprawie Interweniowała już radna Agata Diduszko-Zyglewska. Jest autorką interpelacji, która może zmienić losy tej inwestycji. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zlecił kontrolę. Budowie wiatraka przyjrzał się nadzór budowlany.
- Prezydent potwierdził to, co my wiemy na podstawie ustawy, że nie można budować konstrukcji pięciopiętrowej, która jest 100 metrów od mieszkań ludzi, bez skonsultowania, jak to wpływa na ich komfort życia - mówi Agata Diduszko-Zyglewska
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego był tego samego zdania. Prośbę o wstrzymanie budowy urzędnicy wysłali do wojewody mazowieckiego.
Przeczytaj też: Dyktator wściekły. Wyzywa przywódcę sąsiedniego kraju
Teraz od decyzji wojewody zależy, czy elektrownia będzie musiała przejść przez pełną procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę. Sprawy na razie nie skomentowali zarządcy świątyni. W oświadczeniu z końca sierpnia podkreślono, że budowa trwa zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Źródło: tvn24.pl