ycipk-4gnawf

Światowy Kongres Żydów reaguje na skandaliczne słowa dziennikarki. To efekt działań prezydenta

Dziennikarka NBC News Andrea Mitchell stwierdziła, że podczas powstania w getcie warszawskim "Żydzi walczyli z polskim i nazistowskim reżimem". Obok tej skandalicznej wypowiedzi nie przeszedł obojętnie Światowy Kongres Żydów. W sprawie pojawia się nazwisko polskiego prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda przyznał, że "pracuje" przy sprawie
Andrzej Duda przyznał, że "pracuje" przy sprawie (East News, Fot: Jacek Domiński)
ycipk-4gnawf

Światowy Kongres Żydów wzywa NBC, by wycofało się z kłamliwych słów o "polskim reżimie". Prezydent Kongresu Ronald S. Lauder podkreślił, że "getto warszawskie było diabolicznym tworem nazistowskich Niemiec w okupowanej Polsce".

Jak dodał, materiał NBC to "bolesne przypomnienie, że wszyscy musimy podwoić nasze wysiłki na polu edukacji o Holokauście".

Prezydent: "pracujemy"

Dziennikarz WP Marcin Makowski dowiedział się, że oświadczenie Kongresu to efekt lobbingu prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa polskiego państwa to potwierdziła.

ycipk-4gnawf

"Pracujemy. Spokojnie i bez krzyku. Ale konsekwentnie, i jak widać, skutecznie. Pozdrawiam serdecznie. Duża zasługa Wojciecha Kolarskiego" - napisał prezydent Duda.

Przypomnijmy, że na skandaliczne słowa dziennikarki NBC zareagował też premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Makowski: ”Żydzi w Getcie walczyli z ’polskim reżimem’? Potworna wpadka amerykańskiej dziennikarki to dla nas lekcja” [OPINIA]

ycipk-4gnawf

Amerykańska dziennikarka przeprosiła za swoje słowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gnawf
ycipk-4gnawf