Trwa ładowanie...
d70zfh1

Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Tam

Ekologiczny klub Gaja przekazał premierowi Leszkowi Millerowi list protestacyjny podpisany przez ponad 60 tys. osób przeciwko budowie stopni wodnych w dolnym biegu Wisły. Z okazji Światowego Dnia Sprzeciwu wobec Tam zorganizowano pikietę przed urzędem Rady Ministrów.

Share
d70zfh1

W poprzednich latach o zaniechanie programu budowy zapór na Wiśle zwracały się do polskich władz WWF - Światowy Fundusz na rzecz Przyrody oraz polskie organizacje ekologiczne. Ich zdaniem, budowa zapór doprowadzi do zniszczenia unikalnych walorów jednego z najważniejszych korytarzy ekologicznych Europy.

Obecnie trwają prace regulacyjne, polegające na budowie zapór oraz zwężaniu i pogłębianiu koryta Wisły. Rząd rozważa budowę siedmiu zapór w dolnym biegu rzeki, tak zwanej "Kaskady Dolnej Wisły". Koszt tego przedsięwzięcia oceniony jest na 3-5 mld dolarów. Kaskada mogłaby się przyczynić do ułatwienia realizacji planów budowy drogi wodnej Wschód-Zachód, proponowanej do sfinansowania przez Unię Europejską w ramach Transeuropejskiej Sieci Transportowej.

Zdaniem ekologów realizacja tej inwestycji zniszczy środowisko naturalne Wisły oraz doprowadzi do degradacji walorów przyrodniczych Odry, Warty, Noteci, Wisły i Bugu.(an)

d70zfh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d70zfh1
d70zfh1
Więcej tematów