Trwa ładowanie...

Światowy Dzień Optymisty – zarażajmy uśmiechem

21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty. Radość z codziennego życia i przekonanie, że zawsze jest idealnie, takie myśli towarzyszą każdemu optymiście.

Share
Światowy Dzień Optymisty – zarażajmy uśmiechem Źródło: iStock.com
d2upt6q

Dzień Optymisty – pochodzenie

Dzień optymisty to jedno z najmłodszych świąt znajdujących się w naszych kalendarzach. Obchodzone jest od 2016 roku. Inicjatorem jego utworzenia była Fundacja „Jestem Optymistą”. Głównym zadaniem tej organizacji jest rozpowszechnianie pozytywnego myślenia pośród społeczeństwa w naszym kraju. Działacze tej fundacji uważają, że Polakom brakuje radości życia. Dlatego w Dzień Optymisty pragnął napełnić ludzi pozytywną energią, dzięki której ich codzienne życie będzie przyjemniejsze.

Dzień Optymisty – uśmiech to nic złego

Jak dowodzą badania naukowców pozytywne podejście do życia sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Optymiści rzadziej zapadają na choroby serca i krążenia. Pozytywne myślenie jest również kluczem podczas leczenia wielu chorób, poczynając od przeziębienia na chorobach nowotworowych kończąc. Optymizm i myślenie o sukcesie jest również bardzo ważne podczas rehabilitacji. Zarówno fizjoterapeuta jak i pacjent muszą myśleć pozytywnie o wyniku końcowym ich ciężkiej pracy. Dzięki temu proces powrotu do pełni zdrowia jest o wiele krótszy i przyjemniejszy.

Dzień Optymisty – życie towarzyskie

Psychologowie zauważają, że osoby o pozytywnym nastawieniu do świata są bardziej towarzyskie. Inni ludzie lubią otaczać się optymistami, ponieważ są oni często iskierką nadziei w ich codziennym szarym życiu. Jednak myślenie tylko w pozytywny sposób nie jest zdrowe. W sytuacji kryzysu optymiści mogą przeżywać ciężkie załamania nerwowe i depresję. Dlatego w życiu najważniejsza jest równowaga. Optymiści muszą otaczać się osobami, które przypomną im, że kiedyś coś może się nie udać. Pesymista musi mieć u boku towarzysza, który powie mu, że kiedyś będzie lepiej.

d2upt6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2upt6q
d2upt6q
Więcej tematów