Światowy Dzień Optymisty – zarażajmy uśmiechem
21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty. Radość z codziennego życia i przekonanie, że zawsze jest idealnie, takie myśli towarzyszą każdemu optymiście.
21.08.2018 10:05
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Dzień Optymisty – pochodzenie
Dzień optymisty to jedno z najmłodszych świąt znajdujących się w naszych kalendarzach. Obchodzone jest od 2016 roku. Inicjatorem jego utworzenia była Fundacja „Jestem Optymistą”. Głównym zadaniem tej organizacji jest rozpowszechnianie pozytywnego myślenia pośród społeczeństwa w naszym kraju. Działacze tej fundacji uważają, że Polakom brakuje radości życia. Dlatego w Dzień Optymisty pragnął napełnić ludzi pozytywną energią, dzięki której ich codzienne życie będzie przyjemniejsze.
Dzień Optymisty – uśmiech to nic złego
Jak dowodzą badania naukowców pozytywne podejście do życia sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Optymiści rzadziej zapadają na choroby serca i krążenia. Pozytywne myślenie jest również kluczem podczas leczenia wielu chorób, poczynając od przeziębienia na chorobach nowotworowych kończąc. Optymizm i myślenie o sukcesie jest również bardzo ważne podczas rehabilitacji. Zarówno fizjoterapeuta jak i pacjent muszą myśleć pozytywnie o wyniku końcowym ich ciężkiej pracy. Dzięki temu proces powrotu do pełni zdrowia jest o wiele krótszy i przyjemniejszy.
Dzień Optymisty – życie towarzyskie
Psychologowie zauważają, że osoby o pozytywnym nastawieniu do świata są bardziej towarzyskie. Inni ludzie lubią otaczać się optymistami, ponieważ są oni często iskierką nadziei w ich codziennym szarym życiu. Jednak myślenie tylko w pozytywny sposób nie jest zdrowe. W sytuacji kryzysu optymiści mogą przeżywać ciężkie załamania nerwowe i depresję. Dlatego w życiu najważniejsza jest równowaga. Optymiści muszą otaczać się osobami, które przypomną im, że kiedyś coś może się nie udać. Pesymista musi mieć u boku towarzysza, który powie mu, że kiedyś będzie lepiej.