ŚwiatŚwiatowe Jamboree Skautowe na stulecie skautingu

Światowe Jamboree Skautowe na stulecie skautingu

40 tys. młodych ludzi z całego świata uczestniczy od piątku 27 lipca w
światowej olimpiadzie skautowej - Jamboree w angielskim Hylands Park.
Wśród nich jest ponad 800 młodych Polaków. Można ich poznać po
biało-czerwonych chustach z polskim orłem.

Światowe Jamboree Skautowe na stulecie skautingu

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swiatowe-jamboree-skautowe-6038674780521089g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swiatowe-jamboree-skautowe-6038674780521089g )
Światowe Jamboree Skautowe

Reprezentacja Związku Harcerstwa Polskiego przyjechała do Anglii na początku ostatniego tygodnia lipca. Jeszcze przed zlotem mieli okazje poznania tajemnic stolicy Wielkiej Brytanii. Zobaczyliśmy m.in. Muzeum Natury, ale największe wrażenie zrobiła na mnie zmiana warty pod pałacem brytyjskiej królowej - mówi Maciek Luch, harcerz z Olawy (woj. dolnośląskie).

Na teren zlotu Polacy dotarli późnym popołudniem w piątek 27 lipca. 28 lipca odbyła sie ceremonia otwarcia. Rozpoczęła sie od muzycznego show połączonego z prezentacją tańców Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii. Podczas niej zaprezentowano flagi wszystkich 158 narodowych reprezentacji, wśród których oprócz Polski są m.in. Włochy, Kolumbia, Stany Zjednoczone, Tajlandia oraz chińscy skauci z Hong Kongu i Tajwanu. W uroczystości oprócz 40 tys. młodych ludzi z całego świata uczestniczył m.in. brytyjski następca tronu książę William. Przekazano także pozdrowienia od brytyjskiej królowej Elżbiety II, która w czasach swojej młodości również była skautka i uczestniczyła w podobnej międzynarodowej imprezie. Treść pozdrowienia wygłoszona przez księcia Kentu jest dostępna na stronie internetowej Jamboree.

Polska reprezentacja liczy 800 harcerzy i ponad 50 osób kadry - IST. 40 tys. młodych ludzi przez 10 dni będzie wspólnie obozowało, żyło i pracowało. Uczestnicy Jamboree pochodzą z tak odmiennych środowisk, kultur, jak te istniejące w krajach arabskich i w Ameryce, regionów o tak bardzo zróżnicowanych doświadczeniach, jak Euroazja i Region Azja-Pacyfik. Wspólnie będą świętowali to, co ich wszystkich jednoczy oraz będą się uczyli, co mogą zrobić wspólnie, aby pomóc w zbudowaniu lepszego świata.

Adam Piwek

Źródło artykułu:WP Wiadomości
wielka brytaniarocznicaharcerstwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)