Trwa ładowanie...
d70mnwj

Świąteczne posłania Aleksija II i Putina


Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksij II i prezydent Rosji Władimir Putin wystąpili w sobotę ze świątecznymi posłaniami do Rosjan w związku z przypadającą w niedzielę prawosławną Wielkanocą.

Share
d70mnwj

W posłaniu, które zostanie odczytane w świątyniach w czasie nocnych nabożeństw Aleksij II napisał, że Cerkiew prawosławna jest gotowa udzielać aktywnej pomocy siłom walczącym ze złem, mając zapewne na myśli wojska rosyjskie walczące z czeczeńskimi separatystami.

Jesteśmy gotowi do ścisłej współpracy z każdym, kto przedkłada, zgodę, śmiałość, prawdę i miłość ponad próżność, wrogość, chciwość i (nadmierną) ambicję - napisał patriarcha.

Prezydent Putin wyraził w związku ze świętami radość, że wśród Rosjan odradza się religijność. Obchody świąt wielkanocnych są dowodem na wzrastanie wpływów rosyjskiego Kościoła prawosławnego i innych tradycyjnych Kościołów w naszym kraju i w naszym społeczeństwie - napisał Putin.

Święta religijne w Rosji są obchodzone od początku lat 90. W latach istnienia ZSRR świętowanie zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy było zabronione. (reb)

d70mnwj

Podziel się opinią

Share
d70mnwj
d70mnwj
Więcej tematów