Wrze w PiS. Suski zabrał głos
Wciąż nie wiadomo, kiedy Sejm zajmie się ustawą wiatrakową. Poseł PiS Marek Suski potwierdził ustalenia Wirtualnej Polski, że w obozie władzy nie ma całkowitej zgody co do projektu. - Będziemy szukać kompromisów. Widzę kilka pomysłów, które nie będą konfliktowe - powiedział polityk.
Ustawa wiatrakowa stanowi jeden z głównych kamieni milowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Temat wywołuje jednak spore emocje w Prawie i Sprawiedliwości i nie wszyscy parlamentarzyści tej partii mają jednakowe zdanie w tej kwestii.
- Ustawa wiatrakowa jest w PiS totalnie krytykowana. Nasi wyborcy nie godzą się na to. To wygląda na samobój. To będzie kolejny problem dla naszej partii, a Komisja Europejska może stwarzać kolejne - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka PiS Teresa Hałas.
Przeciwko projektowi jest też Solidarna Polska. Ustalenia WP potwierdził w czwartek na antenie Radia Zet poseł PiS Marek Suski. Jak podkreślił, ustawa wiatrakowa to "rzeczywiście problem". - Ludzie nie chcieli, żeby im stawiać wiatraki tuż pod domem. Tu jest postulat, by zmniejszyć odległości. Będziemy szukać kompromisów. Widzę kilka pomysłów, które nie będą konfliktowe: np. zmniejszenie odległości od lasów - przekonywał Suski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Niektórzy dzwonią i pytają"
Poseł zapewnił, że "zdecydowana większość" posłów z jego klubu podczas głosowania poprze ustawę dot. wiatraków. Dodał, że konieczne mogą się jednak okazać rozmowy z opozycją. - PSL w niektórych sprawach deklaruje, że nie będzie totalną opozycją. Że jak będą rozwiązania dobre dla Polski, to niektóre rzeczy popierają - wskazał.
- Mamy 8 projektów, w przyszłym tygodniu zaczniemy pracę, do komisji projekty wpłynęły. Dziś będę planował posiedzenie - poinformował Marek Suski w Radiu Zet.
Dopytywany stwierdził, że prace nad ustawą wystartują "raczej w lutym". - Już niektórzy posłowie dzwonią i pytają: kiedy, jak? Jest zainteresowanie. Z drugiej strony są też protesty, by wprowadzać takie rozwiązania - powiedział poseł PiS.
Źródło: Radio Zet/WP Wiadomości