Trwa ładowanie...
d2i4sq7

Sukces Wirtualnej Polski. Ortodonta z Torunia pod lupą Rzecznika Praw Pacjenta

Zakładał aparaty "po promocyjnej cenie" i znikał. Pacjenci tracili zęby i oszczędności. Zostali sami, w strachu i z rysą na psychice. - Tego bólu nie da się wycenić - tłumaczą. Szkodliwe praktyki ortodonty z Torunia jako pierwsza ujawniła Wirtualna Polska. Teraz jego sprawie przyjrzy się Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawie lekarza Macieja K. przyjrzy się Rzecznik Praw Pacjenta (na zdjęciu).
Sprawie lekarza Macieja K. przyjrzy się Rzecznik Praw Pacjenta (na zdjęciu). (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Internautka)
d2i4sq7

- Po zapoznaniu się z treścią artykułu odnośnie postępowania ortodonty z Torunia Rzecznik Praw Pacjenta podjął działania wyjaśniające, które mają na celu sprawdzenie czy nie doszło do naruszenia praw pacjentów do świadczeń zdrowotnych - informuje Bartłomiej Chmielowiec, RPP.

Duży sukces Wirtualnej Polski

To duży sukces Wirtualnej Polski. Dziennikarskie śledztwo prowadzone przez naszą redakcję skłoniło kilka z kilkudziesięciu osób poszkodowanych do zgłoszenia sprawy nie tylko do Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie, ale także do Rzecznika Praw Pacjenta.

d2i4sq7

W przesłanym piśmie Bartłomiej Chmielowiec pisze, że w chwili obecnej jego działania skupią się na pozyskaniu materiału dowodowego, a także rozmowie z lekarzem Maciejem K. Przypomnijmy, że doktor K. pomimo wielu prób nawiązania kontaktu przez naszą redakcję, nie odniósł się do skarg naszych czytelników.

Zobacz także: Bez rękawiczek i dezynfekcji. Pielęgniarka z łodzi odsunięta od pracy

Sprawa w toku

- Rzecznik Praw Pacjenta nie jest uprawniony do "wyciągania konsekwencji” wobec lekarza. Natomiast w sytuacji, gdy okazałoby się, że prawa pacjentów zostały naruszone może m.in. wnioskować do Dyrektora placówki medycznej o wyciągnięcie konsekwencji służbowych - podkreśla Chmielowiec.

d2i4sq7

Jak czytamy w komunikacie, jeżeli postępowanie wyjaśniające ujawni naruszenia praw pacjenta RPP może skierować wystąpienie do podmiotu leczniczego, w którym sformułuje wnioski lub zalecenia co do właściwego załatwienia sprawy.

Chmielowiec zaznacza jednak, że na tym etapie sformułowanie jakichkolwiek wniosków nie jest jeszcze możliwe.

Czytaj także: Najnowsze ustalenia ws. "ortodonty" z Torunia. Wirtualna Polska dotarła do dokumentów ubezpieczyciela

"Promocyjna cena" i kilkadziesiąt poszkodowanych osób

Przypomnijmy, na początku listopada informowaliśmy o lekarzu dentyście, który bez specjalizacji ortodonty zakładał aparaty na zęby po "promocyjnej cenie". Po jakimś czasie znikał, pozostawiając swoich pacjentów samym sobie. Ci, tracili zęby i szansę na to, że jeszcze kiedyś się uśmiechną. Działając na terenie Koszalina, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza oraz Brodnicy, lekarz Maciej K. miał w ten sposób zaszkodzić kilkudziesięciu osobom.

d2i4sq7

- Tego bólu nie da się wycenić - podkreślała w rozmowie z naszą redakcją Paulina, dzięki której udało dotrzeć się nam do dokumentów z Okręgowej Izby Lekarskiej w Koszalinie, która wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie lekarza.

Wy również leczyliście się u tego ortodonty? Poinformujcie nas na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze historie.

d2i4sq7

Podziel się opinią

Share

d2i4sq7

d2i4sq7
Więcej tematów