Trwa ładowanie...
d3kcl6z

Szkoła. Uczniowie będą mieli nowy przedmiot? "Na wzór WOS"

Wprowadzania do szkół nowego przedmiotu - wiedzy o zdrowiu chce Rzecznik Praw Pacjenta. Bartłomiej Chmielowiec wnioski w tej sprawie złożył w resortach edukacji i zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Praw Pacjenta postuluje wprowadzenie do szkół przedmiotu wiedza o zdrowiu na wzór wiedzy o społeczeństwie
Rzecznik Praw Pacjenta postuluje wprowadzenie do szkół przedmiotu wiedza o zdrowiu na wzór wiedzy o społeczeństwie (Fotolia)
d3kcl6z

W liście przekazanym ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu i ministrowi edukacji narodowej Dariuszowi Piontkowskiemu rzecznik alarmuje o niskiej wiedzy Polaków na temat ich praw jako pacjentów.

"Pacjenci nie zawsze rozróżniają świadczenia publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej. Nie wiedzą, że zobowiązani są do pozyskania skierowań, często nie znają podstawowych zasad ubezpieczenia zdrowotnego" - pisze również Bartłomiej Chmielowiec.

Przypomina o niskiej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i profilaktyki. Rzecznik wprost stwierdza, że elementy edukacji zdrowotnej w obecnym programie w szkołach - w jego opinii - nie wystarczają.

d3kcl6z

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

"Na wzór WOS"

"Wymagając określonych zachowań zdrowotnych od obywateli, należy stworzyć narzędzie do przekazywania usystematyzowanej wiedzy, co skutkować będzie w przyszłości - lepszą jakością życia nowych pokoleń pacjentów" - stwierdził Rzecznik Praw Pacjenta.

d3kcl6z

Jego zdaniem potrzebne jest wprowadzenie do szkół przedmiotu wiedza o zdrowiu na wzór wiedzy o społeczeństwie. Ministrowie edukacji i zdrowia muszą odpowiedzieć na pismo z postulatem rzecznika w ciągu 30 dni - zauważa Radio Zet.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kcl6z

Podziel się opinią

Share

d3kcl6z

d3kcl6z
Więcej tematów