Trwa ładowanie...
03-11-2015 14:10

Sukces licealistek z Wałbrzycha. Ich projekt najlepszy w Europie

Ogromny sukces licealistek z Wałbrzycha. Ich projekt dotyczący wprowadzenia do komunikacji publicznej autobusów elektrycznych okazał się najlepszy w Europie. W grudniu pokażą swój pomysł na światowym finale konkursu Klimathon w Paryżu.

Share
Sukces licealistek z Wałbrzycha. Ich projekt najlepszy w EuropieŹródło: Wikipedia, fot: Macdriver
d30hg5l

Luiza Cholda i Natalia Kowzan z Zespołu Szkół nr 3 w Wałbrzychu im. Mikołaja Kopernika, pokonały wszystkie Europejskie miasta startujące w projekcie Climathon, który został zorganizowany w Polsce przez Climate-KIC. Tegoroczne maturzystki, zakwalifikowały się do ścisłego finału, który odbędzie się na COP21 – największej konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej zmian klimatycznych w Paryżu.

Dziewczyny w grudniu zaprezentują swój projekt na międzynarodowej konferencji klimatycznej w Paryżu. Będą miały na to tylko trzy minuty, ale już teraz pilnie się przygotowują.

- Nie spodziewałyśmy się do końca, że konkurujemy tak naprawdę z całym światem. Z każdego kontynentu jest wybierany jeden projekt, a w Europie zostałyśmy wybrane akurat my. Jesteśmy z tego dumne - mówią licealistki.

Dziewczyny reprezentują wałbrzyskie III Liceum Ogólnokształcące. Są w klasie maturalnej, co ciekawe, o profilu humanistycznym z elementami filmu.

d30hg5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30hg5l
d30hg5l
Więcej tematów